Poslankyně Adamová v ČT zúčtovala s ministryní Marksovou

15.12.2016 19:57

Poslankyně za TOP 09 Markéta Adamová se vyjádřila v pořadu Interview ČT24 k připravovaným změnám ohledně práce z domova, zároveň také hovořila o rodinné politice či sociálním bydlení.

Poslankyně Adamová v ČT zúčtovala s ministryní  Marksovou
Foto: TOP 09
Popisek: Poslankyně TOP 09 Markéta Adamová

„Všichni zaměstnavatelé i zaměstnanci, kteří institut práce z domova využívají, by byli rádi, kdyby fungoval dál. Neměli bychom se snažit jej omezovat,“ uvedla. V souvislosti s navrhovanými změnami z pera ministerstva práce a sociálních věcí se obává, aby z důvodu přísnosti tento benefit zaměstnavatelé nezrušili. „Do současného funkčního systému vkládáme věci, které jej poškodí,“ zmínila Adamová. „Například tam je opatření, že by zaměstnavatel měl zajistit, aby se zaměstnanec necítil izolován. Domnívám se, že toto do zákona vůbec nepatří,“ myslí si. Podle jejích slov tam nepatří ani zmínky o opatřeních vůči stresu. 

Navrhovaná úprava však podle ministryně Michaely Marksové (ČSSD) jen zpřesňuje současný právní stav. „Paní ministryně trošku neuvádí ten kontext. Když blíže specifikuje práci z domova, tak se na ni budou vztahovat i věci týkající se bezpečnosti. Například co se týče osvětlení. Věřím, že kontroloři do domácností chodit nebudou, ale je možné, že se zaměstnavatelé raději rozhodnou toto nenabízet,“ dodala Adamová. 

Poslankyně za TOP 09 se následně vyjádřila k sociálnímu bydlení. „Měli bychom cílit na ty skutečně potřebné, kteří si nejsou schopni zajistit prostředky na bydlení,“ myslí si Adamová. Nově vznikající zákon podle ní dává obcím povinnosti, ale nedává jim dostatek prostředků k jejich naplňování. Obává se také vzniku ghett. „Nebudou to ubytovny, ale budou to byty,“ zmínila. Důležitá pro ni je především motivace lidí, aby začali chodit do práce. Je nutné, abychom těm lidem skutečně pomohli – k tomu je nutná jejich součinnost. „Když už nechtějí pracovat na běžných pracovních pozicích, tak by měli vykonávat práce pro obec, která jim umožní, že budou mít pracovní návyky. Ty často chybějí,“ sdělila. 

Závěrem se Adamová vyjádřila k rodinné politice. „Pokulháváme ve slaďování rodinného a profesního života,“ řekla mimo jiné Adamová. Domnívá se také, aby péče v kojeneckých ústavech byla nahrazena pěstounskou péčí. „Jsme jedna z posledních zemí, kde máme kojenecké ústavy,“ zmínila s tím, že děti doplácejí na kojenecké ústavy později v dospělosti. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Experti z Univerzity Karlovy představili, co vybádali z grantu: Rusko za agresivní chování musí zaplatit, a to se neděje. Další na řadě bude Pobaltí

11:47 Experti z Univerzity Karlovy představili, co vybádali z grantu: Rusko za agresivní chování musí zaplatit, a to se neděje. Další na řadě bude Pobaltí

Bude válka? Příští útok Ruské federace povede s největší pravděpodobností na Pobaltí. To mj. zaznělo…