Pokorná Jermanová je zhruba půl roku ve funkci europoslankyně a v podcastu Chuť moci hodnotila práci v Evropském parlamentu a členství ANO ve frakci Patrioti pro Evropu. „Co se týká Patriotů, tak se nám tam velmi dobře spolupracuje a určitě to byl správný krok, že jsme opustili frakci Renew, která nám nebyla blízká a ukazuje se to stále více, že jde jiným směrem, než chceme jít my. Patrioti, to je uskupení normálních lidí v tom rozbouřeném světě Evropského parlamentu,“ uvedla Pokorná Jermanová.
„My v Patriotech především vnímáme vlastní národ jako to hlavní. Samozřejmě Evropská unie je potřebná, ale nechceme federalizaci jako zbytek Evropského parlamentu. EU má být uskupením suverénních států a silná bude jen tak, jak jsou silné ty jednotlivé státy. Federalizace naopak znamená jednotné rozhodování bez ohledu na specifika těch zemí,“ vysvětlovala.
I v rámci Patriotů, což je nyní třetí největší frakce, jsou prý různé země s různými specifiky, ale vždy se dá na všem najít společná řeč. „My se tam dokážeme shodnout i když respektujeme, když někdo má jiný názor a například nemáme nijak určeno, jak musí kdo hlasovat v Evropském parlamentu,“ dodala k frakci Patrioti pro Evropu.
Když Pokorná Jermanová srovnává práci v Poslanecké sněmovně a v Evropském parlamentu, hlavní rozdíl je podle ní rychlost přijímání rozhodnutí. „EP je hrozně líný parlament, takový pomalý a neakční oproti národnímu Parlamentu. A jiný je i jednací řád, který je striktní, ale někdy je to na úkor demokracie, protože na jednoho poslance pak je vyhrazena třeba jedna minuta a zkuste v takovém čase vyjádřit třeba postoj ke složitým tématům jako Sýrie a migrace. Ta minuta je málo a je tam omezena možnost faktické poznámky, což je ale potřebná věc, protože umožňuje reagovat na předřečníka, a vzniká tím v té Sněmovně nějaká diskuse,“ vysvětlovala Pokorná Jermanová s tím, že je to ale pochopitelné při počtu 720 poslanců.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
Biden , EU , NATO , obrana , Ukrajina , von der Leyenová , Trump , Pokorná Jermanová , Green Deal
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: Jakub Makarovič
Vy pořád řešíte jen nějakou regulaci obsahu na internetu
Ale řešíte problém i z opačného úhlu, kdy se nejen z internetu vytrácí svoboda slova a názoru? Mě přijde, že se dnes už nahlas nesmí říci, co si opravdu myslíte. Nemyslím nezákonné věci, ale prostě svůj názor, který třeba zrovna vaše vláda nebo většinová společnost neuznává. To ale pak přeci není žá...
Uživateli nejlépe hodnocený komentář
| 16 | 0
Další články z rubriky

19:31 Trump se naštval na Putina: Hezky mluví a pak všechny bombarduje
Americký prezident Donald Trump v neděli prohlásil, že pošle na Ukrajinu rakety protivzdušné obrany …
- 13:13 Pospíšilovi to ujelo. „Vyzradil tajnou taktiku SPOLU“
- 15:00 Ruské ztráty? Analytik nastřílel díry. Vážné
- 8:20 Prasklo to. Válkovi se léto změní v noční můru
- 18:00 „Jedete v dozimetru, bitcoinu, kampeličce“. Jiří Pospíšil neposlouchal rád
- 16:05 Ceny se tu blíží Západu, životní úroveň mnohem méně, rozebírá ekonom