Praha 4 schválila omezení výstavby domů na Kavčích Horách

22.09.2011 17:59

Zastupitelstvo Prahy 4 ve čtvrtek schválilo po zhruba dvouhodinové diskusi omezení pro výstavbu, kterou na Kavčích horách plánuje soukromý investor, společnost Prominecon Group. Nové domy by měly mít maximálně desetimetrovou výšku, respektive dvě nadzemní podlaží. Zastavit by se mělo také maximálně 30 procent pozemku. Opoziční zastupitelé navrhovali ještě větší zpřísnění, zastupitelstvo ale o tomto návrhu nehlasovalo.

Praha 4 schválila omezení výstavby domů na Kavčích Horách
reklama
Součástí podmínek je také to, že investor musí zachovat přístup k okolním pozemkům, především ve Vápencové ulici. Radnice požaduje rovněž vypracování studie dopravního řešení v této oblasti. Investor musí také při výstavbě počítat s tím, že jde o poddolované území. Informuje o tom ČTK.

Radnice vyměnila pozemky za pozemek v Centrálním parku na Pankráci

Pozemky v ochranném pásmu přírodní památky Podolský profil, na kterých se má stavět, v minulosti patřily městské části. Ta je vyměnila za jiný pozemek uprostřed Centrálního parku na Pankráci, na kterém chtěl investor rovněž stavět.

Podle starosty Pavla Horálka (ODS) si radnice ve směnné smlouvě vymínila to, že jakékoliv stavební práce podléhající stavebnímu povolení musí být schváleny městskou částí. Podle Horálka je možné od smlouvy odstoupit, ale údajně by to bylo pro radnici nevýhodné. Horálek navrhoval raději regulovat zástavbu a odstoupit v případě, že by investor podmínky neplnil. V případě svého odstoupení by investor zaplatil Praze 4 jeden milion korun.

Opoziční zastupitelé navrhovali větší omezení chystané zástavby i úplné odmítnutí stavby. Zastupitelka Iva Kotvová (SZ) navrhla, aby byla maximální výška budovy místo deseti metrů jen sedm. Chtěla také snížit maximální zastavěnost pozemku z 30 na 20 procent. Koaliční zastupitelé ale o jejím návrhu ani nehlasovali. Stejně tak se postavili i k návrhu zastupitele Petra Štěpánka (SZ) na zamítnutí stavby a odstoupení od smlouvy na směnu pozemků.

Proti zástavbě Kavčích hor vznikaly petice

Proti zástavbě na zasedání zastupitelstva protestovaly také desítky občanů, kteří návrhy opozice podporovali potleskem. "Směna pozemků se vůbec neměla dovolit. Stavba změní panorama Prahy," řekla na jednání obyvatelka Prahy 4. Obyvatelé Prahy 4 proti plánu developera také zorganizovali petici, kterou podepsalo přes 1200 lidí. Podle obyvatelky Heleny Květové i některých opozičních zastupitelů byla směna pozemků nevýhodná a radnice tím přišla minimálně o 30 milionů korun. Radnice to ale odmítá.

Související:

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vfe

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Už to létá. Smejkal promluvil o policii. Zavolejte Chocholouška. Cílem je očkovat děti. Kdy padne první trestní oznámení?

13:33 Už to létá. Smejkal promluvil o policii. Zavolejte Chocholouška. Cílem je očkovat děti. Kdy padne první trestní oznámení?

Podmínky, za jakých se od pondělí otevřou zahrádky restaurací po celém Česku, dál budí vášně. Další …