Právník skončil v poutech. Ve chvíli, kdy nabídl úplatek

28.06.2011 20:12

Zlínský právník Radek Dvořák se pokusil předat úplatek tři čtvrtě milionu korun. Tyto peníze měly napomoci tomu, aby zahladily třicetimilionový dluh firmy, kterou Dvořák zastupoval. Oslovený insolvenční správce ovšem celou věc oznámil policii, která následně zatkla korupčníka přímo ve chvíli, kdy se pokusil úplatek předat. Informaci přinesla Česká televize.

Právník skončil v poutech. Ve chvíli, kdy nabídl úplatek
Dluh ve výši třiceti milionů korun vznikl v souvislosti s výstavbou parkovacího komplexu Zlaté jablko ve Zlíně. Právníka Radka Dvořáka zatkla policie poté, co nabídl úplatek ve výši 750 tisíc korun za podstatné snížení inkriminovaného dluhu a to ze třiceti na šest milionů korun.

Insolvenční správce Petr Dokládal však informoval policii. Ta již další schůzky monitorovala a ve chvíli, kdy se Dvořák pokusil úplatek předat, byl zatčen.

„Mně byl v souvislosti s tímto sporem nabídnut úplatek ve výši 750 tísic korun, když podepíšu majetkové vyrovnání, dohodu o narovnání a tuto částku snížím na šest milionů korun, uvedl Dokládal.

Pehe, Marvanová a občané. V kukani na Václaváku bylo horko

Vazba není nutná?

Navzdory tomu, že státní zástupce vyjádřil obavy z toho, že se obviněný pokusí ovlivnit svědky, především dlužníky oněch třiceti milionů korun, soud neuznal za vhodné vzít Dvořáka vazby. Korupční právník je tak vyšetřován na svobodě.

Stojí za zmínku, že služeb korupčního právníka Dvořáka využívalbývalý náměstek zlínského primátora, dnes zlínský zastupitel za ČSSD Martin Janečka. Ten však tvrdí, že o celé kauze nic neví.

Manifest: Veřejnost proti korupci

Protikorupční Marvanová: Stíhat Bártu, to je málo. Přitvrďte i jinde

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petr Žantovský si proklepl nový výbor na střežení žurnalistiky. Našel svazáky z osmdesátých let, peníze z Norska i od Arabů a spoustu dalších „chuťovek“

8:19 Petr Žantovský si proklepl nový výbor na střežení žurnalistiky. Našel svazáky z osmdesátých let, peníze z Norska i od Arabů a spoustu dalších „chuťovek“

TÝDEN V MÉDIÍCH Na příkladu Miroslava Kalouska, jehož prapor média dlouhá léta drží, ale přesto se j…