Profesor Jan Pirk: V Evropě je partyzánská válka. Mám strach z migrace a setkávám se jen a jen se souhlasem

21.01.2016 7:18

Přední český kardiochirurg Jan Pirk se netají obavami z migrační vlny, neboť zastává názor, že je třeba být preventivně opatrný. Žádné sprosté maily mu však prý nechodí. Ba naopak, setkává se jenom se souhlasem.

Profesor Jan Pirk: V Evropě je partyzánská válka. Mám strach z migrace a setkávám se jen a jen se souhlasem
Foto: hns
Popisek: Jan Pirk v půlnočním rozhovoru

Pirk v rozhovoru pro čtvrteční přílohu Mf Dnes uvedl, že v Evropě probíhá partyzánská válka. „Nebo já nevím, jak to nazvat, když někdo připravuje bombové útoky, když v Paříži zavraždí sto třicet lidí a tak dále,“ vysvětlil svoji tezi.

Tato válka dle jeho soudu bude pokračovat i nadále, což prý naposledy potvrdily silvestrovské události v Německu. „Tam se navíc udála ta katastrofa, že se novináři, a obzvláště ti seriózní, připojili k informačnímu embargu a několik dní o násilí neinformovali. To bylo zlé,“ míní kardiochirurg.

Pirk se svým ostražitým postojem k migrační vlně nijak netají. Nařčení z xenofobie si však prý ještě nevyslechl. „K mému překvapení se setkávám jenom se souhlasem – zatím jsem nedostal jediný kritický, nebo dokonce sprostý mail. Občané si pravděpodobně myslí totéž a rozhodně to neznamená, že by byli xenofobní,“ zdůraznil.

Podle něj se jedná o preventivní opatrnost. Jakési čidlo, které prý v sobě západní politici nemají, protože žijí v demokracii, která se vyvíjí bez dramatických změn. „Zato například moje generace zažila tolik momentů, ve kterých se bortily staré hodnoty, že jsme se s tím naučili počítat,“ uvedl Pirk a dodal: „Roku 1948 přišli podnikatelé o všechno, co budovaly generace jejich předků, potom stát zlikvidoval církve, přivlastnil si jejich majetek, ve třipadesátém roce ožebračil všechny měnovou reformou a tak dále. Lze se té preventivní opatrnosti divit?“ 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: luš

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

18:35 Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

„Pokud ten pán neví, co se stalo 15. března 1939, tak je otázka, jestli je pro výkon funkce preziden…