Propadl jsem panice. Karel Šíp a zážitek s koronavirem

14.09.2020 12:16

„Šáhnul jsem na kliku a propadl panice. Na tý klice seděl nějakej virus, kterej jenom čekal, až nějakej vůl na tu kliku šáhne.“ O koronaviru už krátce promluvil i bavič Karel Šíp. Rozdělil společnost na klidné a panikařící, mezi kterými přebíhá. A popsal svůj zážitek způsobený neopatrností. Též se vymezil proti termínu hostitel, protože virus nikdo nezval.

Propadl jsem panice. Karel Šíp a zážitek s koronavirem
Foto: Repro ČT
Popisek: Bavič a moderátor Karel Šíp
reklama

Koronavirus už přicestoval i do zábavného pořadu Všechnopárty, kde mu úvodní slovo věnoval hostitel a moderátor Karel Šíp. Ten připomenul, že je to teprve podruhé po vynucené půlroční pauze, co se s diváky setkává i v hledišti divadla Semafor. „Já jsem rád, že se to navzdory složité době, době plné nejrůznějších zákazů a omezení prostě daří,“ svěřil se.

Anketa

Považujete Miloše Zemana za lháře?

21%
79%
hlasovalo: 15738 lidí

A jako důvod, proč se to daří, uvedl, že veřejnost je rozdělená na dva tábory. Na ty, co potenciální hrozbu neberou vážně a jsou nad věcí, a na ty, kteří jsou ze všeho vystrašení. „Já za sebe můžu říct, že přebíhám z jednoho tábora do druhého,“ přiznal se bavič a vysvětlil: „Já když sedím doma, tak jsem nad věcí, říkám si, jsou ty lidi blázni. Ale když jsem venku, tak se bojím na cokoliv šáhnout.“  

A přidal čerstvý zážitek: „Pár dní zpátky, jak chodím, tak mi myšlenky bloudí. Tak jsem bezmyšlenkovitě šáhnul na kliku nějakýho krámu. Hned jsem si tu chybu uvědomil a propadl naprostý panice. Řekl jsem si, musím domů a umejt se. Nejkratší cestou domů. Protože jsem si okamžitě představil, že na tý klice seděl nějakej virus, kterej jenom čekal, až nějakej vůl na tu kliku šáhne. A že on přeskočí. Tak teď jsem utíkal domů a představoval si, jak ten virus leze po tý ruce, až nahoru, protože to nevidíte. To neni mravenec nebo klíště. A tak jsem si představoval, on takhle leze nahoru, po tý ruce vylez, podlez roušku, to neni žádnej problém, že jo?“

Fotogalerie: - Koronavirová siesta

Lidé využili slunečné počasí a i přes trvající epi...
Lidé využili slunečné počasí a i přes trvající epi...
Lidé využili slunečné počasí a i přes trvající epi...
Lidé využili slunečné počasí a i přes trvající epi...
Lidé využili slunečné počasí a i přes trvající epi...
Lidé využili slunečné počasí a i přes trvající epi...

V humorném líčení pokračoval: „Teďka si na tom ksichtě vybral nějakej otvor, třeba nos, vlez dovnitř, do mých útrob, a tím jsem se stal hostitelem.“ Proti používání termínu hostitel pak Šíp protestoval, dle něho je to nesmyslné. „Hostinu by rozjel okamžitě, kdyby to bylo tak, starší tělíčka, ty prej jim chutnaj. Tělíčka prolezlý všema možnejma chorobama, to prej je pošmáknutí. Ale mladý tělíčka jim moc nejedou,“ odbočil lehce bavič s tím, že samozřejmě vše dopadlo dobře, jen propadl panice.

Ale slovo hostitel mu stále vadilo. „Já nevím, proč vy odborníci, doktoři, člověku, kterej to čapne, proč se říká hostitel. Já jsem hostitel tady například. Protože sem já hosty zvu. Ale žádnej virus jsem nikdy nikam nepozval,“ uzavřel své příhody s koronavirem Karel Šíp.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Umělec Šporcl sestřelil Zemana. Zahrát mu? To nevím. Ještě že už vyznamenání mám z dřívějška

22:25 Umělec Šporcl sestřelil Zemana. Zahrát mu? To nevím. Ještě že už vyznamenání mám z dřívějška

Český houslový virtuoz Pavel Šporcl byl hostem v pořadu Interview na ČT24, kde komentoval aktuální s…