Rejžo, já jsem v šoku. Prů*er. Herec Liška napsal těm, co kvůli jeho reklamě naletěli

24.10.2021 17:31

Herec Pavel Liška byl jednou z tváří společnosti Bohemia Energy, která před pár dny oznámila konec. 900 tisíc jejích zákazníků bylo v šoku. Platilo to i o Pavlu Liškovi, který se ze svého šoku rozhodl vypsat. Přesvědčte se sami, jak to dopadlo.

Rejžo, já jsem v šoku. Prů*er. Herec Liška napsal těm, co kvůli jeho reklamě naletěli
Foto: Bohemia Energy
Popisek: Bohemia Energy

Anketa

Chcete Pekarovou Adamovou za předsedkyni Poslanecké sněmovny?

4%
93%
hlasovalo: 45682 lidí

Alternativní dodavatel energií Bohemia Energy před pár dny oznámil, že končí. Jen tak z ničeho nic. A na 900 tisíc lidí přišlo mrknutím oka o dodavatele energie a musí se spoléhat na tzv. dodavatele poslední instance. Jedním z klientů, kteří z toho byli v šoku, byl i herec Pavel Liška, který pro Bohemia Energy natáčel sadu reklamních spotů.

Ze svého šoku se umělec, proslavený titulní rolí ve filmu Návrat idiota po týdnu rozhodl vypsat.

„Už to je přes týden, co mi došel e-mail z Bohemia Energy, že končí s podnikáním (pár minut, než jsem se to dozvěděl z médií). Vůbec jsem tomu nerozuměl, až po nějaký chvíli jsem pochopil, že je to opravdu realita.  Byl jsem dvakrát tak v šoku, jednak jsem nechápal, jak tak velká společnost s takovým množstvím klientů, kteří jsou na ní závislí, včetně mě, může jen tak oznámit, že ze dne na den končí. A pak šok druhý, že se to vlastně týká i mě, nejen jako jejich zákazníka, ale i jako toho, kdo pro BE přes tři roky natáčel reklamní spoty právě proto, aby se víc lidí dozvědělo, že existují a že máme na trhu alternativu, která nám je schopna elektřinu dodat za výhodnější ceny, než nabízejí velcí monopolní dodavatelé,“ začal Liška na sociální síti Facebook.

Snažil se proto najít odpovědi na otázku, co se vlastně stalo a kdo za to může. Některé odpovědi prý dostal, ale ty nejdůležitější nikoliv.

Dospěl k závěru, že odchod Bohemia Energy ze scény má dvě roviny.

První podle Lišky ukazuje, že společnost při nákupu energií příliš riskovala a nevytvořila si pojistky na možné obtížnější časy. To je první „pr*ser“, jak ho při použití tohoto ostrého slova popsal Liška. Druhá rovina, jinak také druhý „pr*ser“, spočívá podle herce v tom, že když se dodavatel energií nepřipravil na krizová léta, měl si na něj posvítit a došlápnout v tomto případě Energetický regulační úřad, který však tvrdí, že na to nemá dost kompetencí. A pokud tomu tak opravdu je, tak to podle Lišky jen dokládá, že selhal stát, nebo tedy politici, kteří Energetický regulační úřad měli patřičně vybavit.

„Taky se o to víc teď na mě nevybíravě sesypali ti, kteří tak nemile nesou, že se pletu do politiky a píšu své názory a pocity... prý ať teď tuplem zmlknu. Těm bych chtěl vzkázat, že jsem občan a jako takového se mě politika týká. Už jen z toho slova občan to slovo politika vzniklo. Ty politiky si my sami volíme a oni tu mají být a pracovat pro nás! Nesouhlasím s názorem, že herci by se neměli k politice vůbec vyjadřovat. My se k tomu musíme vyjadřovat, respektive musíme, pokud to tak cítíme! Stejně jako řezníci, biologové, silnoproudaři, vedoucí v Makru, pokrývači... všichni, kteří to cítí podobně a mají potřebu se nějak vyjádřit, reflektovat věci veřejné, dohlížet na spravedlivé a čestné vládnutí naší země... tak těm taky to nedá a musejí se vyjadřovat, mluvit o tom zase s jejich okruhem lidí, i když je uslyší třeba míň lidí, i když takovej řezník taky potká za den spoustu lidí... protože kdyby tomu tak nebylo, neměl by ten systému, který tu máme a po kterém jsme za totality tak toužili, neměl by ten smysl. Protože tu máme demokracii, za kterou jsme v listopadu 1989 bojovali. Mně bylo 17 a už tenkrát mně to jedno nebylo a už tenkrát jsem se snažil něco dělat. A tak budu dělat dál, co budu moct, a zticha nebudu! Všem, kdo to dočetli až sem, gratuluju a přeju jim, ať se jim do měsíce a půl přihodí něco nenadále překrásného,“ napsal Liška.

Ačkoli stojí mimo strukturu Bohemia Energy a je jen jedním ze zákazníků této společnosti, je mu jasné, že pro spoustu lidí zůstává tváří této firmy, a všem se proto omluvil. „Je mi to moc líto a všem, kdo cítí takové příkoří, se tímto omlouvám,“ pravil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nechci se Lipavského dotknout, ale... Udeřilo přímo z koalice

20:27 Nechci se Lipavského dotknout, ale... Udeřilo přímo z koalice

Otevřel by trhy a na ministra zahraničí by povolal někoho zkušenějšího. Karel Krejza, poslanec občan…