Rusko? Už dost těch řečí, je to jinak, naštval se Donald Trump

23.07.2018 7:07

Kdyby se udělovaly medaile za tweetování, americký prezident Donald Trump by patřil k jasným favoritům. Poslední smršť tweetů vypustil o víkendu. Všechny se týkají jeho vyšetřování v otázce údajné spolupráce s Ruskem.

Rusko? Už dost těch řečí, je to jinak, naštval se Donald Trump
Foto: White house
Popisek: Donald Trump

Momentálně Trumpa trápí nejvíce zřejmě speciální vyšetřovací tým prokurátora Roberta Muellera, který má za úkol prozkoumat případnou vazbu mezi týmem Donalda Trumpa a Ruskem. Jeden z jeho víkendových tweetů neřeší nic jiného: „Ten neférový hon na čarodějnice, který je veden 13 naštvanými demokraty (a nyní přidali 4 další, jeden z nich dokonce pracoval pro Bílý dům Baracka Obamy), se zdá být oddaný snaze poškodit šance republikánů v listopadových volbách. Tahle výmluva demokratů pro porážku ve volbách 2016 nikdy neskončí!“

Donald Trump ale, věrný své pověsti, nezůstal u jednoho tweetu. „Žádná koluze, žádné obstrukce – ale to je úplně jedno, protože těch 13 naštvaných demokratů, kteří jdou jen po republikánech a demokraty zcela chrání, chce, aby se tento hon na čarodějnice táhl až do listopadových voleb. Republikáni by se ve vlastním zájmu měli rychle vzpamatovat a odhalit, co tihle lidé dělají,“ varoval Trump a definitivně již překřtil vyšetřovací tým na „13 naštvaných demokratů“.

Anketa

Jak hodnotíte svou osobní ekonomickou situaci?

37%
40%
17%
hlasovalo: 8297 lidí

Poté se Donald Trump vrátil k prezidentské kampani z doby před dvěma lety.

„Vypadá to čím dál tím více, že štáb Trumpovy kampaně byl nelegálně špehován pro politický zisk křivé Hillary Clintonové a Demokratického národního výboru. Zeptejte se jí, jak jim to fungovalo – šlo jí to lépe proti šílenému Berniemu. Republikáni se musí obrnit. Ilegální podvod,“ lamentoval Trump a připomněl podivné primárky amerických demokratů, ve kterých Clintonová porazila socialistického kandidáta Bernieho Sanderse.

K těmto víkendovým tweetům přidal Donald Trump v neděli večer ještě jeden. Hovoří o údajném zapojení Baracka Obamy. „Takže prezident Obama o Rusku věděl před samotnou volbou. Proč s tím něco neudělal? Proč neupozornil náš volební štáb? Protože je to všechno jeden velký podvod, proto, on si myslel, že křivá Hillary vyhraje,“ zuřil Trump.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Marek Korejs

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vypněte tu kameru! Langšádlová sklidila ostudu. Nepříjemné

9:31 Vypněte tu kameru! Langšádlová sklidila ostudu. Nepříjemné

Jak to udělat, aby se mohlo říct, že nejlepšími ministry Fialovy vlády jsou Ivan Bartoš a Mikuláš Be…