Ruský špion v tramvaji. Politik Václav Moravec, tvrdohlavý Pospíšil. A Respekt jako Gustáv Husák... Soukup ohlásil vstup do politiky a pak se s Ovčáčkem totálně odvázali

16.01.2019 22:01 | Zprávy

Jaromír Soukup, generální ředitel TV Barrandov, pozval do vysílání hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka. A hned zkraje ho požádal, aby chodil do televize pravidelně. Mluvčí prezidenta Zemana přislíbil, že se pokusí přijít jednou za měsíc. A pak spustil slovní kanonádu, které padli za oběť Česká televize, Respekt, Piráti, Václav Moravec i neúspěšní prezidentští kandidáti.

Ruský špion v tramvaji. Politik Václav Moravec, tvrdohlavý Pospíšil. A Respekt jako Gustáv Husák... Soukup ohlásil vstup do politiky a pak se s Ovčáčkem totálně odvázali
Foto: Screen: Facebook TV Prima
Popisek: Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček v pořadu Názory bez cenzury internetové televize Prima.

Generální ředitel TV Barrandov Jaromír Soukup ve své televizi oznámil, že zakládá politické hnutí LIST Jaromíra Soukupa. Označil tento krok za zásadní životní rozhodnutí, které ovlivní i jeho vystupování v TV Barrandov. Soukup, který sám moderuje více než deset pořadů, chce mít více času na politické aktivity. Na obrazovkách se tak možná bude objevovat méně než dosud.

„Již rok ve svých pořadech mluvím s nejvyššími politiky této země,“ začal. Přitom se mu, jak se pochlubil, podařilo politikům podsunout řadu důležitých témat. Jako první prý například upozornil na problém oligarchů v české politice. „Byl jsem první, kdo premiérovi Babišovi řekl, že by velké zahraniční firmy neměly vyvádět peníze do ciziny a dělat si z českého daňového práva dobrý den,“ pokračoval.

Jeho názory prý padaly na úrodnou půdu. Řadě lidí byl prý tak protivný, že dokonce dostal poštou prázdnou nábojnici.

Jenže mu to nestačí. Ve svém pořadu si povšiml, že politici pořád říkají „mělo by se“. „A mě už to jejich ‚mělo by se‘ přestalo bavit,“ dodal. „Proto jsem se rozhodl, že sám vstoupím do politiky,“ ohlásil. Soukup zakládá politické hnutí LIST Jaromíra Soukupa.

„Každý rok uvedu seznam věcí, které je potřeba změnit,“ plánoval. Zmínil například „odpovědnost politiků za to, že nám zdražují život“. Rovněž by měli být zodpovědní za to, že na kamarády a jejich firmy přenášejí to, co by měli dělat sami. „Prostě buďme vlastenci a braňme české národní zájmy,“ uzavřel Soukup ohlášení své kandidatury.

Ale pokud se někdo těšil, že Soukup z obrazovek může zmizet už dnes, těšil se marně. Generální ředitel TV Barrandov nejenže nezmizel, ale ještě před kamerami přivítal speciálního hosta – hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka. A hned na úvod rozhovoru ho požádal, aby přibližně jednou za měsíc dorazil do TV Barrandov a povídali si spolu jako občané Jiří Ovčáček a Jaromír Soukup. Ovčáček přislíbil, že se bude snažit přijít. „Někomu by se mé názory mohly líbit, někoho jiného by mohly naštvat, to se stává,“ upozornil Ovčáček.

Pár slov věnoval i začátkům své novinářské kariéry. Psal pro komunistické Haló noviny nebo deník Právo. Na tuto dobu vzpomíná prý jako na časy svobody, které se nám už dnes tolik nedostává, protože se média kádrují mezi sebou. „Oni se mezi sebou začali kádrovat, fotit, kdo píše dobře, kdo píše špatně, toho musíme pokárat, toho musíme pochválit. To je jako za minulého režimu,“ nešetřil ostrými slovy Ovčáček. „Kdyby mohli, tak televizi Barrandov zakážou okamžitě,“ přisadil si ještě.

Soukup poté přehodil slovní výhybku a ptal se Ovčáčka na kauzu čínské firmy Huawei, která může údajně mít mezinárodní důsledky. Co si Ovčáček o celém problému myslí? „Když vy tady vystupujete ve své televizi, nemáte strach, že se vám tady pohybují ruští a čínští agenti?“ ptal se Ovčáček. „Ne, nemám,“ prozradil Soukup. Ovčáček kontroval, že má pocit, že dnes máme ruské a čínské špiony asi všude. „Já mám obavy, že číhají i v tramvaji,“ poznamenal sarkasticky Ovčáček.

Poté se pustil do předsedy ODS Petra Fialy, který před čínskými a ruskými špiony také varuje, ale údajně se nesnaží zjistit, kde je pravda. „Mně to přijde tak neskutečně lokajské,“ zlobil se Ovčáček. „Problém je v tom, že politici mají kontrolovat tajné služby a nemělo by to být tak, že tajné služby vládnou státu,“ zlobil se dál hradní mluvčí.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Trump si vybral „dvojku“. Mladý senátor vyvolal skandál slovy o Ukrajině a jachtách

22:35 Trump si vybral „dvojku“. Mladý senátor vyvolal skandál slovy o Ukrajině a jachtách

Donald Trump si jako kandidáta na viceprezidenta vybral senátora J. D. Vance, informuje AP news. Pod…