SPD hodila vidle do korespondenční volby. Sněmovna zablokována

14.01.2022 17:26

Návrh na zavedení korespondenční volby zapříčinil to, že Poslanecká sněmovna stále nemá svého šestého místopředsedu. Poslanci hnutí SPD Tomio Okamury totiž mají ke korespondenční volbě pro Čechy v zahraničí takový odpor, že kvůli tomu bylo zablokováno další dění v dolní parlamentní komoře. Píše to server iDnes.cz.

SPD hodila vidle do korespondenční volby. Sněmovna zablokována
Foto: psp.cz
Popisek: Poslanecká sněmovna ČR

Návrh korespondenční volby pro Čechy ze zahraničí je podle šéfa poslanců SPD Radima Fialy pro hnutí nepřijatelný. „Nesouhlasíme se zavedením korespondenční volby v České republice,“ potvrdil také předseda SPD Tomio Okamura. 

A právě kvůli tomuto návrhu si SPD vzala pauzu až do konce jednacího dne, tím pádem nebyl zvolen šestý místopředseda Poslanecké sněmovny. Největší šance se jím stát má exministr Karel Havlíček z hnutí ANO.

Kromě toho dnes poslanci také řešili roční odklad účinnosti nového stavebního zákona, který požaduje vládní koalice. Už při projednávání tohoto návrhu si SPD vzala 45minutovou přestávku na jednání. Když následně prošel návrh exministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové (ANO), aby se ke změně stavebního zákona vrátili poslanci až v březnu, vzali si poslanci SPD další přestávku. Padesátiminutovou. Důvodem byl právě bod ohledně zákona o korespondenční volbě ze zahraničí.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Bc. Lucie Šafránková byl položen dotaz

Vládní paskvil

Paní poslankyně, máte sice pravdu, že návrh zákona o třech pásmech u paušální daně je skutečně paskvil. Já jsem přesně ten, kdo balancuje na hraně 1000000 Kč příjmů a se zvyšující se inflací jej asi nakonec překročím. To co navrhujete vy by mně osobně sice vyhovovalo, nicméně v globálu to sotva lze ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Opičí neštovice: Jde hlavně o gaye. Tohoto si všímat. Přesné info

8:41 Opičí neštovice: Jde hlavně o gaye. Tohoto si všímat. Přesné info

Již devět států v Evropě potvrdilo šíření opičích neštovic, které se běžně vyskytují zejména ve stře…