Šafrovo forum: Babiš se schovává v Singapuru, aby se nemusel účastnit akcí k Palachovu výročí

14.01.2019 19:05

Zahraniční cesty vysoce postavených politiků bývají plánovány celé měsíce dopředu. Na jednu z nich v neděli odjel i český premiér Andrej Babiš. Navštíví Singapur či Indii. Server Pavla Šafra Forum24.cz dospěl k závěru, že si Babiš nechal naplánovat cestu na půlku ledna naprosto schválně, aby se nemusel účastnit akcí k uctění památky Jana Palacha a nemusel čelit demonstrantům.

Šafrovo forum: Babiš se schovává v Singapuru, aby se nemusel účastnit akcí k Palachovu výročí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jediným bodem programu mimořádné schůze sněmovny bylo vyslovení nedůvěry vládě Andreje Babiše
reklama

Česká republika si v těchto dnech připomíná 50. výročí upálení Jana Palacha. Student filozofické fakulty se svým radikálním činem snažil probudit své spoluobčany z letargie. Z letargie, do které se postupně dostali po srpnu 1968, po příjezdu okupačních sovětských tanků do Československa.

Jak to nakonec dopadlo, víme. Začala normalizace a komunisté se snažili Palachův čin vymazat z myslí lidí. Nepodařilo se jim to a akce pořádané v ledu 1989 ukázaly, že i po 20 letech lidé čin mladého studenta uchovali ve svých myslích.

Pan Andrej Babiš se však stal členem komunistické strany právě v době normalizace, a chtěl-li být tehdy někdo členem komunistické strany, musel veřejně schvalovat okupaci naší země. Stavěl se tedy proti názoru Jana Palacha, který okupaci odsuzoval. A to je podle serveru Forum24.cz důvod, proč Babiš odjel do Singapuru právě v tuto dobu. Jako bývalý komunista nechce čelit rozhořčení lidí.

„O náhodu rozhodně nejde. Kdyby výročí bylo pro Babiše důležité, bez problémů by si zařídil, aby v těchto dnech byl v České republice. Jenže to po zkušenosti u Českého rozhlasu v srpnu 2018 jistě nechce... Babiš je v Singapuru jednoduše kvůli tomu, že v Praze nemá v těchto dnech co dělat,“ lze se dočíst na serveru.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Venčil psa a fotil: „Noční Prahou se zbrojákem. Úterní noc vyvrhla odporná individua. Drogy, alkohol, smrad, řev. Takhle to u nás vypadá…“

4:38 Venčil psa a fotil: „Noční Prahou se zbrojákem. Úterní noc vyvrhla odporná individua. Drogy, alkohol, smrad, řev. Takhle to u nás vypadá…“

Na ParlamentníListy.cz se obrátil padesátiletý obyvatel pražských Nuslí. Navázal na sérii několika č…