Širší předsednictvo vlády bude jednat o situaci v zadlužené společnosti OKD

04.05.2016 7:28 | Zprávy
autor: čtk

Rozšířené předsednictvo vlády dnes bude jednat o situaci v černouhelné těžební společnosti OKD. Jednání svolal premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) poté, co firma v úterý sama na sebe podala insolvenční návrh. Podnik, který včetně dodavatelských firem dává práci zhruba 12 500 lidí, dluží podle insolvenčního návrhu více než 17 miliard korun, jeho majetek přitom nedosahuje ani sedmi miliard.

Širší předsednictvo vlády bude jednat o situaci v zadlužené společnosti OKD
Foto: OKD
Popisek: OKD

Za důležité považuje kabinet udržení těžby v co největší části OKD. Vláda podle premiéra už připravila a dále připravuje několik konkrétních kroků, které by měly pomoci zaměstnancům těžební firmy a celému regionu. Soubor opatření pro horníky, kterým hrozí ztráta zaměstnání v OKD, zahrnuje vyrovnávací příspěvek, nabídku rekvalifikací a možnost práce pro automobilky.

OKD má nyní zhruba 9800 kmenových pracovníků, 2500 zaměstnanců dodavatelských firem a 200 agenturních pracovníků. Uzavření společnosti by ale mělo vliv také na tisíce míst v návazných profesích. V insolvenčním návrhu firma uvedla, že aby zamezila prohlubování své ztráty, hodlá mimo jiné do počátku příštího roku zavřít Důl Paskov a do konce roku 2018 Důl Lazy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

Chat Control

Co je podle vás za tím, že EU na jeho uzákonění tak lpí? Sama tvrdíte, že vzdor proti zákonu je, ale nestačí to. Podle mě nás prostě chce EU sledovat za každou cenu, a to je alarmující.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

103 596 Kč si naúčtoval úřad v Brně za dotaz o neziskovce

9:24 103 596 Kč si naúčtoval úřad v Brně za dotaz o neziskovce

Blížící se sjezd Sudetoněmeckého landsmanšaftu v Brně vyvolává silné kontroverze. Občané se obracejí…