Školy mají páku na "zlobivé" studenty. Chystají smlouvy s rodiči

06.07.2012 22:30

Kvůli zavedení takzvaných smluv s rodiči se zřejmě snížil počet kázeňských přestupků a klesl počet neomluvených hodin u žáků základních škol. Pokud bude ministerstvo školství s tímto pokusem, jenž právě skončil, spokojeno, mohl by se projekt uchytit v normálním vzdělávacím systému již příští rok.

Školy mají páku na "zlobivé" studenty. Chystají smlouvy s rodiči
Foto: Ilustrační foto
Popisek: Školní vysvědčení s nedostatečou

Serveru Aktuálně.cz to řekla Vlasta Marková, ředitelka Základní školy Školní 1480 v Chomutově. Škola byla jednou ze zúčastněných v pokusném ověřování individuálního výchovného plánu - takzvaných „smluv s rodiči“.

Tato smlouva, která obsahuje konkrétní úkoly pro učitele, rodiče a žáka, je dohoda s rodiči dětí, u nichž se opakovaně objevují problémy v chování. Nejčastěji provinění proti školnímu řádu nebo třídním pravidlům.

„Osvědčilo se nám to a budeme v tom pokračovat i v příštím roce,“ říká Marková.

Podle výsledků chomutovské školy, kde se účastnilo celkem 64 žáků, to má největší účinek v případě prvního stupně, kde se neobjevují natolik závažné přestupky jako u starších spolužáků.

Projekt, jenž odstartoval v září 2011, se týkal celkem 676 žáků. Ke změně k lepšímu podle tiskové mluvčí ministerstva Jany Holíkové došlo v 566 případech. Skončit by měl ke konci letošního června, kdy ministerstvo školství začne pracovat na závěrečné zprávě. Pokud se celý tento projekt schválí, stanou se smlouvy s rodiči součástí vzdělávacího systému od školního roku 2013/2014.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jno

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

My se k paktu o migraci nepřipojili, ale země okolo nás ano. Když do nich budou proudit desítky tisíc migrantů... Komentátorka řekla na kamery něco pro Čechy velmi mrazivého

17:04 My se k paktu o migraci nepřipojili, ale země okolo nás ano. Když do nich budou proudit desítky tisíc migrantů... Komentátorka řekla na kamery něco pro Čechy velmi mrazivého

Do svého pořadu Podtrženo sečteno na XTV si Luboš Xaver Veselý pozval znovu komentátorku Karolinu St…