Šlachta: Babiš se přibližuje ODS

24.06.2021 13:07

Někdejší šéf ÚOOZ Robert Šlachta se v rozhovoru pro Novinky.cz vyjádřil mimo jiné k nadcházejícím volbám, v nichž chce uspět se svým hnutím Přísaha. Premiér Andrej Babiš (ANO) se jej podle jeho slov bojí.

Šlachta: Babiš se přibližuje ODS
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Robert Šlachta

Premiér Andrej Babiš před nedávnem o Šlachtovi prohlásil, že je pohledný muž, má kontakty a dobré fotky. „Dělá to dobře,“ řekl také Babiš.

Anketa

Má Robert Šlachta vaši důvěru?

56%
37%
hlasovalo: 16423 lidí

Co za tím dle Šlachtových slov stojí? „Myslím, že je to obyčejný strach. Je to obava pana Babiše o to, že voliči odchází k nám ze zklamání z pana Babiše či z jeho chování. A myslím, že je to klasický přístup pana Babiše – cukr a bič. Teď přišel cukr, pochválení. A poté, když nejste vyslyšen, přijde asi to negativní,“ domnívá se Šlachta.

Podotkl také to, kdyby se Babiš vymezil, mohlo by se stát, že by od něj voličů přešlo ještě více. „Pro mě z té komunikace, kterou vede vůči nám, kdy se minulý týden vyjádřil ke kauze Nagyová s tím, že to byl teatrální zásah a dalo se to udělat na pozvánku, vyplývá, že se pan Babiš přibližuje ODS. Jsou to i společná hlasování, která nějakým způsobem fungují,“ uvedl Šlachta. 

Zůdvodnil i to, proč se rozhodl jít do politiky. „Četl jsem vyhlášení pana ministra vnitra Jana Hamáčka, že souhlasí s panem expremiérem Petrem Nečasem, jak dříve ne, a sice, že se podle něho jdu mstít, a proto jsem do té politiky vstoupil. Musím říct, že větší hovadinu, než vyplodil tenhle matla, jsem neslyšel,“ poznamenal Šlachta s tím, že jde dělat do politiky dobro. To znamená v jeho pojetí sloužit občanům. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kšefty, tlachalové! Okamura, Hamáček, Vondráček a Ondráček se servali kvůli migraci

22:44 Kšefty, tlachalové! Okamura, Hamáček, Vondráček a Ondráček se servali kvůli migraci

Zástupci stran a hnutí vystoupili v další předvolební debatě Speciál 360°: Hlas lidu vysílané na CNN…