Slovenský web Konspiratori.sk neuposlechl rozhodnutí soudu

29.06.2018 16:30

Podle předběžného opatření Krajského soudu v Bratislavě, proti kterému nelze podat odvolání, musí „z internetové stránky www.konspiratori.sk a jím zveřejněných seznamů nedůvěryhodných stránek se sporným obsahem včetně skriptu pro automatické vyloučení stránek odstranit slovní označení webové stránky - domény parlamentnilisty.cz a jeho případné subdomény, a to do právoplatného rozhodnutí ve věci samé," stojí v Usnesení, které ve středu obdržela společnost OUR MEDIA a.s., která mimo jiné provozuje server ParlamentníListy.cz.

Slovenský web Konspiratori.sk neuposlechl rozhodnutí soudu
Foto: www.ourmedia.cz
Popisek: Logo společnosti OUR MEDIA a.s.
reklama

Rozhodnutí, které společnosti NetSuccess, s.r.o. uložil Krajský soud v Bratislavě, nabylo právoplatnosti a vykonatelnosti dnem 20. června 2018. Ani v pátek 29. června ovšem firma NetSuccess, s.r.o. neučinila potřebné kroky, aby výše uvedené rozhodnutí naplnila.

Žalovaná strana tak nesplnila soudem uloženou povinnost.

Připomeňme, že Krajský soud v Bratislavě jako odvolací soud přezkoumal rozhodnutí soudu první instance a po obeznámení se s obsahem spisu soudu první instance a s důvody odvolání žalobce dospěl k závěru, že odvolání žalobce je opodstatněné. K tomuto rozhodnutí dospěl z důvodu, že to, co dělá server Konspiratori.sk, může bezprostředně způsobit újmu na dobrém jménu.

Stránky konspiratori.sk provozuje firma NetSuccess s.r.o., jejímž 71 procentním vlastníkem je společnost PETIT PRESS a. s., která je mimochodem provozovatelem konkurenčních zpravodajských webů, jako například SME.sk.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„A teď soud s Hamplem, Kurasem, Tomským a Samkovou”. Foldynův muž odsouzen za nenávist. Nastal otřes

18:17 „A teď soud s Hamplem, Kurasem, Tomským a Samkovou”. Foldynův muž odsouzen za nenávist. Nastal otřes

Dnešní den patřil mimo jiné také soudu s politickým poradcem Walterem Kraftem, jenž byl souzen za čl…