Slušní senátoři prezidenta k soudu nepoženou, tvrdí výkonná rada ODS

28. 2. 2013 19:30

Výkonná rada ODS se dnes veřejně distancovala od snahy dvaceti osmi senátorů zažalovat prezidenta Václava Klause z vlastizrady. Té se měl dopustit při vyhlášení novoroční amnestie. Na výzvu premiéra Petra Nečase se také ODS rozhodla zrušit některá její oblastní sdružení.

Slušní senátoři prezidenta k soudu nepoženou, tvrdí výkonná rada ODS
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Petr Nečas

Návrh žaloby na končícího prezidenta Klause pro údajnou velezradu podepsalo 28 z 81 senátorů. Žaloba pojednává o novoroční amnestii i dalších Klausových skutcích. Kritici ale i někteří zastánci podání soudí, že horní komora v pondělí žalobu spíše nepodpoří, ač ji senátní organizační výbor doporučil schválit. Pokud nebude pro návrh plénum, žaloba k Ústavnímu soudu neodejde. "Výkonná rada věří, že většina slušných senátorů vábení populistů nepodlehne a návrh nepodpoří," uvedl Kubera.

Výkonná rada poděkovala končícímu prezidentovi Klausovi, který byl zakladatelem a dlouholetým předsedou ODS, za důstojnou reprezentaci České republiky ve dvou volebních obdobích. Vedení ODS zároveň ocenilo zvoleného prezidenta republiky Miloše Zemana a předsedu Senátu Milana Štěcha, kteří návrh žaloby neschvalují. Podle občanských demokratů projevili "státnický postoj", když "takový způsob politického boje nepodpořili". Kromě toho se výkonná rada také rozhodla zrušit několik oblastních sdružení a sestavit nové.

Pochybné praktiky v oblastních sdruženích

Podle premiéra Petra Nečase vedlo k tomuto kroku pochybné vedení sdružení a jejich praktiky. "Rada považuje za nepřijatelné jakékoliv nedemokratické taktiky těchto částí. Proto dnes na můj návrh rozhodla zrušit všechna zmiňované místní sdružení. Budou ustanovena nově, na základě důvěryhodných lidí, kteří prošli testem voleb," řekl. Nedůvěru sdružení u premiéra vyvolala také tím, že podle jeho slov zakládala neexistující členství, se kterými poté nakládala, nebo přijímala nové členy těsně před důležitým hlasováním.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.


  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ane, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nejdříve škodolibé poznámky, teď jedna omluva za druhou. Čižinský, Pekarová Adamová a další šířili lež a doplatili na to

19:55 Nejdříve škodolibé poznámky, teď jedna omluva za druhou. Čižinský, Pekarová Adamová a další šířili lež a doplatili na to

Některým poslancům přišla z e-mailu předsedy SPD Tomia Okamury speciální vánoční nabídka, že si prý …