Smůla: Doktor „p*chcaná mrtvola Zeman“ je v TOP 09 zapsán dobře. A hodně

12.10.2021 9:41 | Ze sítí

Neznáme se k němu! Zhruba tak se dá shrnout komunikace TOP 09 ohledně sokolovského primáře Martina Straky. Ten v souvislosti s onemocněním prezidenta Miloše Zemana „ozdobil“ sociální sítě komentáři typu „pochc*ná mrtvola“, či „bezpáteřní k*rva“. Jenže dříve se TOP 09 k primáři Strakovi hlásila více než aktivně. To, když ještě komentoval covid a nikoli zdravotní stav hlavy státu. Straka za TOP 09 kandidoval a strana se jeho mediálními výstupy chlubila na webu i na sociálních sítích.

Smůla: Doktor „p*chcaná mrtvola Zeman“ je v TOP 09 zapsán dobře. A hodně
Foto: Screen: DVtv
Popisek: Lékař Martin Straka.

Anketa

Je v pořádku spekulovat o sesazení prezidenta Zemana ze zdravotních důvodů?

hlasovalo: 17729 lidí
Kauzu primáře Straky z Nemocnice Sokolov včera otevřela CNN Prima News. Že se na internetu občas vůči politikům objevují nenávistné vzkazy, které jsou za hranou normálního chování, je vcelku běžné. Obvykle ale pochází od anonymních profilů. Aby se ale takto ve zdravotní otázce vyjadřoval lékař, navíc člověk opakovaně citovaný mainstreamovou politickou stranou, to už je vzácnější. Toho si je zřejmě vědomo i tiskové oddělení TOP 09. Podle informací CNN Prima News se totiž od jeho výroků mluvčí TOP 09 rychle distancoval a zároveň popřel, že by Straka byl členem strany.

Pokud ale Straka členem TOP 09 není, tak ještě nedávno jím podle oficiálních zdrojů byl. Níže vidíte záznam o volbách do zastupitelstva plzeňské obce Dobřany (kde se nachází známá léčebna) z roku 2018, ve kterých byl primář Straka zvolen coby lídr politického uskupení Za ještě lepší Dobřany. Navrhující strana: TOP 09. Politická příslušnost? TOP 09.

A není to tak dlouho, co se TOP 09 primářem Strakou aktivně chlubila. „Za TOP 09 jsem kandidoval, neboť jsem letitým členem TOP 09, je to strana mně nejbližší svým programem,“ vysvětloval tehdy Straka na videu, které si strana pověsila na sociální sítě. Lidé v TOP 09 jsou podle Straky čestní a pracovití. Na otázku ohledně svých politických vzorů odpověděl, že si váží nepopulistických politiků, za příklad jmenoval Angelu Merkelovou, Miroslava Kalouska a Víta Rakušana. Na Rakušanovi ocenil jeho noblesní jednání směrem k „hlupákům“. Premiéra Babiše označil primář Straka za „bacil se zhoubným vlivem“.

Anketa

Kdo by podle vás měl po letošních volbách sestavovat vládu?

hlasovalo: 24030 lidí
A co napsal primář Straka o Zemanovi před pár dny? „Upřímnou soustrast rodině, ať je mu lehká zem. Je to nepodložené, ale prý game is over. No jo no, o poch*ané mrtvole není co psát, tak hájí jinou bezpáteřní kurvu,“ napsal na sociální sítě. S jeho výroky ho chtěli lidé ze CNN Prima konfrontovat.  „To bylo spíš symbolicky, nemělo to tak vyznít. On nezvládne svou funkci, nechápu, proč nezakročí rodina,“ řekl Straka CNN Prima NEWS. Zemana prý nikde nejmenoval a od takové interpretace se distancuje. K profesnímu pochybení zřejmě také nedošlo. „Samozřejmě bychom řešili případ porušení lékařského tajemství, kdyby k němu došlo. Ale lékařským tajemstvím jsou vázáni pouze ošetřující lékaři, ti, kteří znají zdravotní stav pacienta a mají přístup do zdravotní dokumentace,“ uvedl k případu předseda ČLK Milan Kubek na dotaz CNN Prima News.

Příspěvek primáře Straky, který rozpoutal kontroverzi. Zdroj: Vysílání CNN Prima News

Primář Martin Straka na propagačním videu TOP 09 z roku 2018. Zdroj: Facebook TOP 09 – Plzeňský kraj

Primář Straka byl TOP 09 mediálně využíván i letos, a to v souvislosti s celosvětovou pandemií koronaviru. I na tu má svůj jasný názor, který byl občanům prezentován v rámci podcastu z dílny TOP 09 s názvem: „Topcast“. „Covid-19 ‚nekosí‘ jen staré a nemocné lidi. Odpírače roušek bych vzal zdarma na prohlídku nemocnice,“ říká Straka v podcastu. „Kdy budeme z nejhoršího venku? A co si doktor Straka myslí o rychlosti očkování? To vše a mnohem více se dozvíte v TOPcastu #14,“ lákala TOP voliče na poslech v březnu letošního roku.

Prostor ale TOP 09 dávala primáři Strakovi i vloni. „‚Postup české vlády nebyl během letní přípravy na druhou vlnu pandemie dobrý. Byl neodůvodněně měkký a populistický. Nebyl založen na názorech expertů, ale zejména na náladě společnosti,‘ říká primář interny Nemocnice Sokolov a náš dobřanský zastupitel Martin Straka k současné epidemiologické situaci,“ chlubila se Strakou TOP 09 v říjnu loňského roku, když kritizoval vládu za její způsob boje s pandemií. Článek si pověsila i na oficiální web strany, k dohledání ZDE.

Jeden z mediálních vrcholů primáře Straky přišel letos v únoru, kdy byl hostem pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi. Straka tam obvinil premiéra Babiše, že je přímo zodpovědný za smrt několika tisíců Čechů v souvislosti s pandemií nemoci covid-19. „Každý z nás to sice tak trochu tuší, ale když to řekne takhle napřímo primář, má to zcela jinou váhu. V dnešních Otázkách Václava Moravce to MUDr. Martin Straka, primář interního a covidového oddělení Nemocnice Sokolov a člen TOP 09, sdělil zcela jasně: Andrej Babiš svými kroky v čele vlády zavedl Česko do obrovské krize a co hůř, tyto kroky přímo vedly k tomu, že zcela zbytečně umřelo několik tisíc lidí. A jak premiér se svou nulovou sebereflexí dodal, samozřejmě neodstoupí,“ píše k videu samotná TOP 09.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

autor: Marek Korejs

Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

EU nás uvedla v omyl s očkováním. Babiš vytáhl silné info

19:41 EU nás uvedla v omyl s očkováním. Babiš vytáhl silné info

„Kdo za to může? Co nám říkala celý rok Evropská komise? Že když dosáhneme 70 procent proočkování do…