Sněmovna i Senát ukončily schůze, zákonodárci mají prázdniny

21.07.2012 16:34

V Poslanecké sněmovně i v Senátu skončily v uplynulém týdnu schůze. Zatímco poslanci budou mít asi víc než šest týdnů volna, senátoři si ho užijí méně, zřejmě jen necelé tři týdny. Schůze Senátu by měla být už v polovině srpna, sněmovna plánuje první schůzi po prázdninách na začátek září.

Sněmovna i Senát ukončily schůze, zákonodárci mají prázdniny
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jednání Senátu Parlamentu České republiky

Senátoři ukončili svoje schůzování v pátek. Jako poslední bod schválili senátní návrh zákona, který nařizuje pojišťovnám převádět část vybraného povinného ručení na financování hasičského sboru. Ve čtvrtek večer ještě stihli mimo jiné zamítnout návrh na pomalejší tempo růstu důchodů.

Od 8. srpna by mohly jednat některé senátní výbory, o týden později by se pak mohlo sejít plénum Senátu. Senátoři by měli projednávat předlohy, které v červenci schválila sněmovna. Jde zejména o vládní podobu církevních restitucí a zvýšení daně z přidané hodnoty, což se levice ovládající horní komoru chystá zamítnout. Velké šance na schválení nemá v Senátu ani novela, která umožní zavést reformní druhý důchodový pilíř od příštího roku, tedy spoření v důchodových fondech.

Poslanci ukončili schůzi ve středu pozdě v noci, kdy se opozici nepodařilo ani na čtvrtý pokus vyslovit nedůvěru vládě Petra Nečase. S další schůzí se počítá na úterý 4. září, i když svolaná zatím není. O týden dřív se má sejít organizační výbor, který rozhodne o jejím svolání.

V září se vrátí a budou řešit Ratha

Na poslance čeká začátkem září rozhodování, zda vydají svého stíhaného kolegu Davida Ratha policii ke stíhání i v kauze dalšího údajného přijetí úplatků. Rath už je od května ve vazbě, protože ho kriminalisté obvinili z přijetí sedmimilionového úplatku za zmanipulování zakázky na opravu buštěhradského zámku.

Ve sněmovně se letos v létě žádná významná rekonstrukce nekoná, na řadě jsou jen běžné opravy. "V celém objektu Poslanecké sněmovny se uskuteční obvyklé a pravidelné opravy technologických zařízení, malby zdí a drobné truhlářské opravy nábytku, dveří, oken a dřevěného obložení stěn a výměna poškozených kusů koberců," sdělil ČTK Roman Žamboch z tiskového odboru sněmovny.

V loňském létě nechala sněmovna například vybudovat novou recepci a prodejnu tisku. Spolu s dalšími opravami a údržbou to vyšlo téměř na milion korun. V Senátu se nejviditelnější rekonstrukční práce odehrávají nyní na druhém nádvoří Valdštejnského paláce, které je už od června ze dvou stran obloženo lešením. Důvodem jsou opravy střechy a říms.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: afk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Agenti, hlásím zmizení tweetu. BIS komentovala útok ve Francii a teď je lidem pro srandu

18:45 Agenti, hlásím zmizení tweetu. BIS komentovala útok ve Francii a teď je lidem pro srandu

BIS opět budí pozornost veřejnosti. Jen pár dní poté, co světlo světa spatřila veřejná část zprávy B…