Sobě zvýšili platy, vám zvedli poplatky za ČT. Babiš nenechal zdražení jen tak

05.03.2025 18:20 | Monitoring
autor: Jan Novotný

Vládní většina protlačila sněmovnou zvýšení koncesionářských poplatků o 15 korun u ČT a o 10 korun u ČRo. Navzdory opoziční kritice tak norma míří do senátu. Už se ale ozval jeden vládní senátor, kterému zvyšování poplatků vadí.

Sobě zvýšili platy, vám zvedli poplatky za ČT. Babiš nenechal zdražení jen tak
Foto: Repro YouTube
Popisek: Andrej Babiš

Takzvaná velká mediální novela také rozšiřuje okruh poplatníků. Poplatek bude nově činit 205 korun měsíčně. Nově se poplatek bude vztahovat i na zařízení, která mohou přijímat vysílání přes internet, jako jsou mobilní telefony nebo notebooky. Platba zůstane stejná – jedna za celou domácnost.

Poslanec hnutí ANO Patrik Nacher po hlasování sdílel článek ústavního právníka Jana Kudrny, který rozebírá smysluplnost povinného financování veřejnoprávních médií.

„Prošlo navýšení poplatků. Bohužel ve svém důsledku je tato novela medvědí službou pro ČT a ČRo, kdy se tyto média stávají stále více nedůvěryhodná pro větší část veřejnosti. A to je škoda, kvalitní veřejnoprávní média potřebujeme,“ uvedl poslanec ANO Ondřej Babka. „Ministr Baxa místo toho, aby nejprve definoval, jakou ČT a ČRo chceme, a následně dopočítal, kolik to bude stát, přistoupil na hru ČT a ČRo. Ty tvrdili, že k navýšení stačí, že tato ‚kvazi daň‘ nebyla roky zvyšována,“ dodal k práci ministra kultury.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Vítek Prokop byl položen dotaz

Ústavní soud

Tvrdíte, že prezident chce, aby Ústavní soud: "stanovil vládě povinnost poskytnout prezidentovi republiky veškerou součinnost a aby uložil vládě nevytvářet prezidentovi administrativní ani jiné překážky při výkonu jeho ústavních pravomocí." Na to jste přišel jak, že říká ÚS jak má rozhodnout? Není s...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Můj pes má 10x větší cenu, než youtuber Špaček...!!!!, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseRobelix , 05.03.2025 18:57:35

|  7 |  1

Další články z rubriky

Zeptejte se Pavla. Babiše rozesmál novinář

16:28 Zeptejte se Pavla. Babiše rozesmál novinář

Premiér Andrej Babiš, který se ve čtvrtek účastní v Polsku Konference k obnově Ukrajiny, se krátce v…