Soud zahájil insolvenční řízení s firmou Čepro

21.03.2011 18:51

Městský soud v Praze zahájil insolvenční řízení s distributorem paliv Čepro. Návrh podal podal právník Vladimír Bartoš, kterému prý Čepro dluží 127 milionů korun. Informaci přinesla ČT.

Soud zahájil insolvenční řízení s firmou Čepro

Pražský městský soud zahájil insolvenční řízení s distributorem paliv Čepro. Návrh na zahájení řízení a prohlášení konkurzu podal návrh právník Vladimír Bartoš, kterému prý státní Čepro dluží 127 milionů korun.

Čepro podniká v přepravě, skladování a prodeji ropných produktů. Dohlíží také na zásoby státních hmotných rezerv a provozuje síť čerpacích stanic Euro Oil.

Bartoš tvrdí, že na něj byla podle smlouvy ze srpna 2009 převedena polovina z pohledávky, kterou vůči Čepru má Dušan Pintye.

Pohledávka měla vzniknout v roce 2001 v souvislosti se směnou bezmála milionu iráckých dinárů za částku 120 milionů korun a dluhem Čepra vůči společnosti Slovnaft.

V příštích dnech soud prověří, jestli je insolvenční návrh po faktické stránce v pořádku, a následně bude zkoumat, zda je dlužník v úpadku, či není.

Psali jsme:
Nepoctivé benzinky půjdou na seznam

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: ann, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Říkám mladým, se*te na Piráty. Za komunistů byl velký nákup za dvě stovky, teď se všechno zdražuje. Vojtěch Filip přijel na domů na jih

14:02 Říkám mladým, se*te na Piráty. Za komunistů byl velký nákup za dvě stovky, teď se všechno zdražuje. Vojtěch Filip přijel na domů na jih

„Budu volit komunisty, jsou sociální. Říkám i našim mladým, s.rte na Piráty! Dříve za dvě stovky vel…