Starostové chtějí ještě více peněz na rozdávání. Skopeček z ODS se neudržel

15.09.2023 10:38 | Monitoring

Ekonomický expert ODS, místopředseda Sněmovny Jan Skopeček, poslal druhé největší vládní straně Starostů a nezávislým (STAN): Toto byste si měli pořádně rozmyslet a neohrožovat vládu…

Starostové chtějí ještě více peněz na rozdávání. Skopeček z ODS se neudržel
Foto: Screen: CNN Prima News
Popisek: Jan Skopeček z ODS v pořadu Partie.

Ministr školství za STAN Mikuláš Bek v rozhovoru pro Deník N řekl, že zatímco pravicová koalice SPOLU trvá na nějakých absolutních hladinách výše schodku, hnutí STAN podle Beka hledí spíše na to, jak naplnit vládní priority.

„Respektuji, že třeba ODS a zřejmě i TOP 09 mají jasné stanovisko k absolutní výši schodku. My za STAN ale máme stanovisko, že můžeme zvednout pro rozpočet ruce pouze tehdy, když požadavky typu těch v rezortu školství budou uspokojeny. Rozuzlením by mohlo být, pokud dokážeme najít dodatečné zdroje pro státní rozpočet v příštím roce. Legitimní požadavky rezortů podle našeho názoru nelze uspokojit v rozpočtovém prostoru, který je nyní dán. Příští týden přijdeme na koaliční jednání s konkrétními návrhy, jak by to bylo možné. Nechci ale popisovat detaily,“ pravil Bek.

A tady pozvedl varovný prst ekonomický expert ODS Jan Skopeček.

„Další zvyšování daní nad rámec konsolidačního balíčku nebo rozšiřování windfall daně je pro mě nepřijatelné. Podobné nápady jsou ze světa sociáldemokratismu. Ministři šli do vlády, která měla za cíl konsolidovat veřejné finance, nikoliv zvyšovat objem přerozdělování. Měli by si na to rychle rozpomenout a nesnažit se vytáhnout z lidí a firem více peněz,“ vypálil Skopeček pro CNN Prima NEWS.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Miloš Polák

Jak zabránit Číně, aby o nás sbírala citlivá data?

Podle mě také není problém jen v Číně, ale dnes už téměř neexistuje nic jako soukromý. I třeba EU dost šťourá do soukromý lidí - většinou to vydává za dobrý úmysl a možná to i dobře myslí, ale je to potřeba? Co vím, tak třeba chtěla mít možnost sledovat i soukromou korespondenci lidí na internetu at...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vzpoura proti Leyenové: Chce z ČR „páreček“, ne Síkelu. Zlost. I Vondra dupnul

17:40 Vzpoura proti Leyenové: Chce z ČR „páreček“, ne Síkelu. Zlost. I Vondra dupnul

Předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová s českou nominací ministra průmyslu a obcho…