TOP 09 sepsula Volného. Sám bude koukat, za co může

26.01.2021 12:37

Poslance čeká další kolo jednání v Poslanecké sněmovně. Před jednáním předstoupili před novináře předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová, předseda poslaneckého klubu lékař Vlastimil Válek a nově jmenovaný poslanec, který nahradil Miroslava Kalouska, Jan Jakob. Ten se nemazal především s nezařazeným poslancem Lubomírem Volným, který ve Sněmovně vyprovokoval bitku.

TOP 09 sepsula Volného. Sám bude koukat, za co může
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Jakob (TOP 09), volební lídr Spojenců pro Středočeský kraj

Šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová důrazně požádala vládu Andreje Babiše, aby konečně pomohla podnikatelům, na které tvrdě dopadla koronavirová ekonomická krize.

Anketa

Měl by Milan Hnilička odejít z čela Národní sportovní agentury?

76%
24%
hlasovalo: 5401 lidí

„Co je symbolem státní pomoci z rukou vlády Andreje Babiše? Jsou to vyhořelé servery, chaos, zmatek, jsou to desítky vládních programů vyhlašovaných na různých ministerstvech,“ rozčilovala se Pekarová Adamová s tím, že v těchto programech se nevyznají ani sami podnikatelé. A když už se k někomu pomoc dostane, dostane se k němu příliš pomalu.

Proto hodlá již tento týden prosazovat jednání o odškodňovacím zákoně, který TOP 09 představila už na konci léta minulého roku.

Když se ke slovu dostal nový poslanec Jan Jakob, vyjádřil se jako člen mandátového a imunitního výboru Sněmovny k bitce, kterou na půdě zákonodárného sboru vyvolal nezařazený poslanec Lubomír Volný.

Jakob zdůraznil, že se sice nemůže vyjadřovat k jednání výboru konkrétně, ale dovolí si říct svůj osobní názor.

Poté konstatoval, že útok Volného na poslance Tomáše Hanzela (ČSSD), který schůzi řídil, byl prakticky útokem na demokracii.

„Předsedající schůze má mimořádné postavení. Jeho prostřednictvím se poslanci navzájem oslovují, on řídí schůzi a ve chvíli, kdy sedí za pultíkem, tak je jistým nezávislým arbitrem. V tomto smyslu lze považovat vniknutí pana poslance Volného do prostoru předsedajícího a jeho fyzické napadení jako útok na samotnou parlamentní demokracii. Je to bezprecedentní případ a měl by následovat odpovídající trest,“ zdůraznil Jakob s tím, že by se Volný jako slušný člověk měl vzdát svého poslaneckého mandátu, ale on se místo toho svým hloupým činem vychloubá před novináři. To je podle Jakoba nepřijatelné.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Drahoš asi přiznal, co nechtěl. Zkušený politik obrátil jeho argumenty proti němu. Volit ze zahraničí poštou? A je jasno

19:20 Drahoš asi přiznal, co nechtěl. Zkušený politik obrátil jeho argumenty proti němu. Volit ze zahraničí poštou? A je jasno

Každému volebnímu hlasování by měl být někdo přítomen kvůli kontrole. Bývalý a zkušený politik ODS V…