Úvodem rozhovoru se exprezident Miloš Zeman vyjádřil k protestům zemědělců. „V této zemi protestuje téměř každý. Protestovali zdravotníci, protestovalo 72 procent českých škol, teď protestují zemědělci. Pokud jde o můj názor, tak ten svědčí o tom, že míra těchto protestů je krajně neobvyklá a že by měla vést k předčasným volbám. Ale současně říkám, že předčasné volby nebudou, protože kapři si nevypustí svůj vlastní rybník. Takže musíme počkat necelé dva roky,“ sdělil Zeman.
Vyjádřil se také k požadavkům zemědělců. „Už jednou jsem řekl, že ministr Dvořák označil SPD za fašistickou stranu a zdůvodnil to tím, že tato strana žádá naše odstoupení od Green Dealu. A tehdy jsem na to reagoval výrokem, že jsem zřejmě také fašista. Protože i já si myslím, že bychom měli odstoupit od Green Dealu. Takové ty nesmysly, jako například nepoužívání chemických prostředků nebo ponechání části zemědělské půdy ladem a podobně a podobně svým způsobem vedou k tomu, že by zemědělství, které už teď je ztrátové, nebo zisk klesl o 60 procent, abych byl přesnější, by dále kolabovalo,“ řekl Miloš Zeman.
„Kromě toho Green Deal je hlavním faktorem energetické krize kvůli emisním povolenkám. A to nás ještě čeká zákaz spalovacích motorů v autech. Takže je to ideologie, je to náboženství. Čím dříve od toho odstoupíme, tím lépe,“ řekl k tomu Zeman.
A co říká o tom, že protestující byli některými lidmi nazváni proruskými zrádci? „Slova o proruských zrádcích nejsou pak detail, ale ani nic nového: Je to převlečená verze pomahačů amerických imperialistů. Jinými slovy: Zatímco komunisté všechny svoje odpůrce označovali za pomahače amerických imperialistů, tak lidé se stejnou mentalitou a stejnou inteligencí dnes označují protestující za agenty Kremlu,“ dodal.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku
Centrum pravidel a procesů ParlamentníListy.cz
Rusko
Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...
Další články z rubriky
11:30 Prahu čeká o prázdninách peklo. Kdo můžete, vyhněte se
Letní prázdniny ještě nezačaly, ale doprava v Praze už kolabuje. Rozsáhlé opravy, uzavírky a omezení…
- 9:00 Scénář: Pavel v NATO slíbí, Babiš s tím nic nenadělá. A vy zaplatíte
- 4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc
- 8:15 Poletí Pavel linkou? A čára přes rozpočet Minářovi. Kvůli ÚS je veselo
- 19:25 Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém
- 16:28 Zeptejte se Pavla. Babiše rozesmál novinář

_profil_top.jpg)
