Tabery, Kundra, Tvarůžková, Fridrichová... Jakub Janda porušil vlastní pravidlo a z dovolené nutně začal psát

06.07.2016 18:15

Jakub Janda, tvář think-tanku Evropské hodnoty, sice vyrazil na dovolenou, to mu však nezabránilo pochlubit se tím, že si jejich projektu Kremlin Watch všimli v sousedním Německu a napsali o něm do Frankfurter Allgemeine Zeitung. Zástupce ředitele Evropských hodnot uvedl, že je škoda, že prokremelským dezinformacím nevěnují česká média stejný prostor.

Tabery, Kundra, Tvarůžková, Fridrichová... Jakub Janda porušil vlastní pravidlo a z dovolené nutně začal psát
Foto: Archiv JJ
Popisek: Jakub Janda, aktivista z lobbistického spolku Evropské hodnoty

„PRAŽSKÉ JARO PŘÁTEL MOSKVY,“ napsal Janda na svém Facebooku a dodal, že si sice zakázal psát z dovolené, v tomto případě se však jednalo o událost natolik důležitou, že poruší vlastní pravidla.

„Pamatujete, jak se šéf Českého rozhlasu stal spoluhráčem konspirátorů z takzvané Asociace nezávislých médií?“ ptal se Janda svých sledujících s tím, že René Zavoral údajně jen chtěl vést diskusi, což je podle analytika zcela nepřijatelné a nemístné. Stejně tak jako skutečnost, že se kauze česká média nevěnovala dostatečně.

„Nám to ale závažné přišlo – prokremelským dezinformátorům se za pomoci generálního ředitele podařilo inflitrovat důvěryhodnost veřejnoprávního média,“ napsal Janda a pochlubil se, že si snažení Evropských hodnot povšimli v prestižním německém deníku Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Ve svém statusu následně vypsal seznam těch novinářů a reportérů, které osobně považuje za bojovníky proti prokremelským dezinformacím, mezi něž patří Marek Wollner z ČT, Ondřej Kundra z týdeníku Respekt či novinář Robert Břešťan, šéfredaktor HlídacíPes.org. Zmínil však i skutečnost, že i oni jsou pod palbou prokremelské dezinformační mašinerie, což údajně vyplývá i z nedávno zveřejněného výzkumu Masarykovy univerzity, který se týkal právě podle Jandy sporných serverů.

Tato „alternativní média“ podle něj nabízejí pouze dezinformace a lži, což rozhodně není alternativou k pravdě, kterou nesou jeho názoroví spojenci.

Zároveň však podotkl, že si Evropské hodnoty nechaly vypracovat průzkum od agentury STEM, jehož cílem bylo zjistit, jakou důvěru vkládá česká veřejnost právě v tato „alternativní média“, u kterých prý hrozí, že se jejich aktivita ještě znásobí.

A aby se jeho status dostal k co nejširší veřejnosti, která sdílí Jandův názor na politickou situaci, označil v něm od šéfredaktora týdeníku Respekt Erika Taberyho přes šéfkomentátora Lidových novin Petra Kamberského či reportéra DVTV Filipa Horkého až po redaktora Mediahubu Leoše Kyšu či televizní repotérku Noru Fridrichovou.

Celý příspěvek zde:

PRAŽSKÉ JARO PŘÁTEL MOSKVY

Sice jsem si zakázal z dovolený něco psát, ale tohle je důležitý.

Pamatujete, jak se šéf Českého rozhlasu stal spoluhráčem konspirátorů z takzvané "Asociace nezávislých médií"? I když byl následně dotazován, nijak nelitoval. Prý jen chtěl vést debatu.

Česká média tento hrubý přešlap evidentně nepovažovala za důležitý, skoro nikdo se tomu nevěnoval. Nám to ale závažné přišlo - pro-kremelským dezinformátorům se za pomoci generálního ředitele podařilo infiltrovat důvěryhodnost veřejnoprávního média. Tak jsme o tom napsali Kremlin Watch Report: http://goo.gl/XcxwMb

Toho si všimli v Frankfurter Allgemeine Zeitung. A sepsali o tom reportáž. V tištěné verzi vyšla včera, online ji najdete tady: http://goo.gl/ykgd9O

Škoda, že se pro-kremelským dezinformačním operacím a jejich spoluhráčům česká média věnují (až na čestné výjimky jako je Ondřej KundraMarek WollnerRobert Brestan, nebo Aneta Snopová) tak málo. Dezinfomační kvazimédia útočí i na ně - snaží se zničit důvěru ve slušnou žurnalistiku tím, že za "alternativu" nabízí dezinformace, konspirační teorie, užívání manipulačních technik (zmapovaných například nedávnou studií pod vedením Miloš Gregor a Petra Vejvodová z Masarykova univerzita) a jiné kydy.

Těmto samozvaným "alternativním médiím" věří více (nebo vůbec netuší) přes třetinu Čechů - ukazuje to poll, který pro nás právě dodělal STEM. Přesná čísla budeme zveřejňovat v následujících týdnech. Je děsivý vidět na seriozních číslech, jak silný dopad pro-kremelské dezinformační operace už teď mají na českou společnost. A blížící se prezidentskou volbou, kde má Kreml svou geopolitickou kartu (rezidenta Miloše Zemana), se jejich aktivity ještě přitvrdí a znásobí.

Erik Tabery Petr Kamberský Josef Pazderka Filip Horký Josef Šlerka Tomáš Lindner Silvie Lauder Michal Stehlík Jan Lopatka Robert Müller Lukas Dolansky Jan Tvrdoň Ondřej Houska Stanislav Vintr Zuzana TvarůžkováKaterina Safarikova Leoš Kyša Nora Fridrichova

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: spa

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Katastrofa ČSSD: Zazněl odhad výsledku. A padají silné věty

20:37 Katastrofa ČSSD: Zazněl odhad výsledku. A padají silné věty

Advokát Pavel Němec si povšiml odhadů vedení sociální demokracie, jež se obává, že v evropských volb…