Tak vy budete kritizovat předsedu Junckera? Nedivím se, nikdy jste nebyli solidární. Jiří Pehe kárá národ, že hází písek do evropského soukolí

30.06.2016 14:34 | Zprávy

Politolog Jiří Pehe se důrazně obul do českých politiků za to, že kritizovali předsedu Evropské komise Jeana-Clauda Junckera. Juncker si prý sice určitou kritiku zaslouží, ale vinu nesou i čeští politici, kteří vytrvale hážou písek do soukolí Evropské unie. Češi přispěli k brexitu tím, že víc nevyjednávali s britským premiérem Davidem Cameronem. A ani po oslabení EU naši politici nepochopili, že destrukční politika není tou nejlepší volbou.

Tak vy budete kritizovat předsedu Junckera? Nedivím se, nikdy jste nebyli solidární. Jiří Pehe kárá národ, že hází písek do evropského soukolí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Pehe

V textu pro Český rozhlas Plus politolog Jiří Pehe nechápavě kroutí hlavou nad počínáním ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka. To, že po rezignaci šéfa Evropské komise volá ODS, která kritizuje v EU prakticky všechno, lze to ještě pochopit. Ale to, že Junckera kritizuje přední politik ČSSD, je zvláštní. Sociální demokraté přece dlouhodobě tvrdí, že chtějí být součástí hlavního unijního integračního proudu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Mgr. Michaela Šebelová byl položen dotaz

Fakt chcete povolit eutanazii i 14 letým dětem?

A to by o ní jako rozhodli sami, na rodičích by nezáleželo? Zajímavé také je, že trestně právní odpovědnost třeba snížit nechcete, ale tohle byste 14-ti letým povolili, nepřijde vám to absurdní a těžký hazard se životy dětí?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Putin už rozkázal ovlivnit české volby.“ Šlechtic vyletěl

19:15 „Putin už rozkázal ovlivnit české volby.“ Šlechtic vyletěl

„Musíme být připraveni, že Vladimir Putin již nařídil mnohostrannou informační operaci zaměřenou na …