To jsou prostě Češi. Absolutní výsměch Gretě, jaký se nedá popsat

06.10.2019 7:33 | Zprávy
autor: jav

Navzdory výhrůžkám dokumentaristky Le Fay-Elšíkové, že nafackuje každému, kdo bude ošklivě mluvit o švédské aktivistické školačce Gretě Thunbergové, se stále objevují názory, které její boj za klima zpochybňují. A protože jsme v Česku, začínají se množit i vtipy na její dramatický výstup. Jedno veselé video v posledních dnech doslova bourá český internet.

To jsou prostě Češi. Absolutní výsměch Gretě, jaký se nedá popsat
Foto: Repro Twitter
Popisek: Klimatická aktivistka Greta Thunbergová při příchodu Donalda Trumpa

Video se odehrává v prostředí soutěže Česko-Slovensko má talent. Tam můžete z ulice dorazit předvést jakoukoliv dovednost a toho využívá i Greta, která s odhodlaným výrazem nastupuje před porotu.

Na úvodní pozdravy a otázky poroty reaguje s němým odporem, chytne se až po dotazu, čím se živí. „Ovládáním lidí,“ odpoví studentka a okamžitě tím zaujme slavného slovenského porotce Slávika. Následuje potlesk, při kterém se Greta na pódiu málem rozpláče.

Porotce Jakub Prachař jí ocení „vy přesně víte, jak to má být, a to se mi líbí“. Načež soutěžící rozjede své slavné řečnické cvičení, začínající slovy „Můj vzkaz je, že vás budeme sledovat“. Následně za pobavených glos jednotlivých porotců postupuje dále svým projevem, který poprvé představila před dvěma týdny na Klimatickém panelu OSN v New Yorku.

Když přes proslulou pasáž o ukradeném dětství dospěje ke slovům „říkáte, že slyšíte a chápete tu naléhavost, ale je vám jedno, jak smutná a rozzlobená jsem“, vybuchne porotkyně Marta Jandová v hlasitý smích a i další členové se zjevně dobře baví.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

19:25 Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

Vládní zmocněnec pro klimatickou politiku Filip Turek (Motoristé) naznačil, že prezident Petr Pavel …