To si najednou všimli? Seznam koupe Zemanovo rozpadající se okolí

26.5.2022 8:20 dop. | Glosa

Zemanův tým se rozpadá. Hlavu státu opouští 5 z jeho 10 expertních poradců. Činí tak jen pár měsíců před tím, než skončí prezidentský mandát i samotnému prezidentovi Zemanovi. Komentátor serveru Seznam Zprávy Václav Dolejší naznačil, proč došlo v Zemanově okolí k personálnímu zemětřesení.

To si najednou všimli? Seznam koupe Zemanovo rozpadající se okolí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident republiky Miloš Zeman jmenoval guvernérem ČNB Aleše Michla

Komentátor serveru Seznam Zprávy ve zpravodajském podcastu téhož serveru nazvaném 5:59 promluvil o rozpadu poradního týmu kolem prezidenta Miloše Zemana.

Anketa

Jste pro razantní navýšení výdajů na obranu?

3%
95%
hlasovalo: 44171 lidí

„Mě překvapilo, že spojenci Miloše Zemana, kteří ho 9 let hájili, neřekl bych, že s ním kolaborovali, to ne, ale spíše legalizovali jako expertní tým všechny ty jeho kroky, takže najednou, 10 měsíců před tím, než skončí mandát Miloše Zemana na Pražském hradě, se ho rozhodli vlastně opustit, to je docela překvapivé. Pro mě ano. ... Jako by si zachraňovali kůži,“ poznamenal Dolejší.

Kroutil hlavou nad tím, proč Zemanovi poradci odcházejí. Zdálo by se mu čestnější, aby setrvali po Zemanově boku až do konce, když už s ním spolupracovali 9 let. „Těžko tomu věřit, že si po 9 letech všimli, jaký je Miloš Zeman a za jaké zájmy, to znamená v minulosti za ruské a čínské, tady bojuje,“ poznamenal Dolejší.

„Ti, kteří zůstávají, to jsou opravdu ti nejvěrnější Zemanovci,“ dodal ještě.

Z prezidentova týmu odchází šéf Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý, který si podle Dolejšího pomýšlel na to, že by mohl být jmenován guvernérem ČNB. „Miloš Zeman se pro něho nerozhodl, byť u něho vyvolal velká očekávání, že se guvernérem stane. A Vladimír Dlouhý, který je velmi ambiciózní člověk, to bral jako završení své kariéry,“ poznamenal k tomu komentátor.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Vladimír Dlouhý a končící šéf ČNB Jiří Rusnok varovali před tím, aby se příštím guvernérem stal Aleš Michl. A právě toho Zeman nakonec jmenoval, což prý nazlobilo i Jiřího Rusnoka. Ten se prý na Zemana zlobí už delší dobu. Od doby, co byla zrušena superhrubá mzda. Rusnok byl proti tomuto kroku a varoval, že to vyvolá nemalý výpadek příjmů ze státního rozpočtu. „Tehdy Jiří Rusnok vytkl Zemanovi, že se nechává uchlácholit Andrejem Babišem (ANO) a že mu opakovaně skáče na lep,“ prozradil Dolejší informace ze Zemanova okolí.

Z týmu odchází také prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák a také bývalý odborářský boss Jaroslav Zavadil. Zavadil měl prý pocit, že Zeman svým poradcům nenaslouchá, takže dávání rad Zemanovi je vlastně ztrátou času.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Vaše rady nad zlato

Dobrý den, nemáte to jako politici lehké, na druhou stranu, jste za vodou, takže mimo realitu běžných lidí. Myslíte, že rady typu, více se oblečtě, méně se koupejte v teplé vodě... jsou k něčemu jinému, než že pobouří lidi? Ono to totiž vypadá, že vám úplně chybí sociální cítění nebo nevim.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Jsi zmr*d.“ Je tu skutečně vážné varování mocným. Daniel Landa už vidí, co hrozí

16:05 „Jsi zmr*d.“ Je tu skutečně vážné varování mocným. Daniel Landa už vidí, co hrozí

Lidé podle Daniela Landy poslední dva roky žijí ve strachu. Strachu, co s nimi bude, protože systém …