Umělec David Černý uteče do USA. Pokud Putin dostane Ukrajinu

2.7.2022 6:20 odp.

Umělec David Černý dokázal v minulosti mnohokrát šokovat, ať již například plastikou Entropa či prostředníčkem vztyčeným na Vltavě směrem k Pražskému hradu. „Jestli Putin dostane Ukrajinu, utíkám do USA,“ řekl nyní v rozhovoru pro iDnes.cz.

Umělec David Černý uteče do USA. Pokud Putin dostane Ukrajinu
Foto: Repro ČT24
Popisek: Umělec David Černý

„Se*e mě Andrej Babiš,“ zmínil hned úvodem rozhovoru Černý. A zdůvodnil také proč. „Měl jsem reprezentovat na olympiádě v Tokiu Česko uměleckým dílem a člověk, který to měl sponzorovat, se nakonec stáhl, protože Andrej Babiš na Hradě ukazoval článek, jak mě měli údajně opilého nevpustit do letadla do Bruselu na akci k výročí sametové revoluce. Ale já přes čtyři roky nepiju a z letiště jsem hned zamířil do nemocnice, kde jsem si nechal odebrat krev a neměl jsem žádné promile. Takže to kvůli tomu nebylo,“ zmínil Černý, že v Tokiu chtěl vystavit sochu Věry Čáslavské. 

Sám Černý podle svých slov zažil Babiše v době, kdy ještě nebyl v politice – zaplatil výrobu Černého klikujícího autobusu, a podle Černého byl v tu dobu jiný člověk, jenž se však hodně změnil. „O Zemanovi mi říkal, že je hajzl. Pak přišlo, co přišlo, a prezident ho držel u moci, jak mohl. Tohle vám ale stejně z rozhovoru vyškrtnou,“ zmínil Černý. 

Černý se v rozhovoru vyjádřil i k členství v Evropské unii, které považuje za důležité. „Asi je zbytečné diskutovat, proč. Neznamená to ale, že by to nemělo spoustu negativních aspektů. V Bruselu sedí hromada byrokratů, kteří si potřebují stvrdit svou existenci, a tak vymyslí nějaký nesmyslný zákon nebo vyhlášku, které rozumějí jen oni sami a ještě je protichůdná ostatním. Jako pilot to vidím pořád. Každopádně, kdybychom nebyli v EU, tak už tady máme toho ruského hajzla, a to snad nikdo nechce,“ dodal Černý, který se podle svých slov cítí „hrozně nasr*ně“, cítí nepředstavitelnou bezmoc proti něčemu, co si nedokázal představit, že by se za našeho života ještě mohlo stát. 

Obává se, že Putin „Ukrajinu dostane“. „Ačkoliv doufám v opak,“ dodal David Černý.

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: vef

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Tahle lu*ra bude kázat lidem, aby si vzali dva svetry?“  Protivládní demonstraci na Staromáku vygradovala známá firma

18:29 „Tahle lu*ra bude kázat lidem, aby si vzali dva svetry?“ Protivládní demonstraci na Staromáku vygradovala známá firma

Pojďte říct vládě: Odejděte. Už toho bylo dost. Tak zvali organizátoři na demonstraci, která se dnes…