Podle zákona o registru smluv povinné subjekty zveřejňují smlouvy s plněním nad 50 000 korun. Nezveřejněná smlouva není platná. Norma se nevztahuje na akciové společnosti s většinovým podílem státu, krajů nebo obcí, jejichž cenné papíry se obchodují na burze.
Výhrady vůči zákonu uplatnily na podzim 2017 tři desítky senátorů, za které jednal tehdejší člen horní komory Radko Martínek (ČSSD). Návrh na jeho zrušení členové horní komory zdůvodnili tím, že uplatňování normy by mohlo způsobit veřejnému sektoru miliardové škody. Podle senátorů zákon také ohrožuje veřejné vlastnictví, zvyšuje byrokratickou zátěž, zavádí nerovnost ve veřejné soutěži a působí negativně na samu existenční podstatu firem s veřejným vlastníkem.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: čtk
Tvrdíte, že Rusko bude mít Krym
Je to podle vás dobře? A měla by se Ukrajina vzdát i další území a přistoupit na podmínky, které ji pro ukončení války diktuje Rusko? A ještě k té vaší poznámce, že EU nebude mít nic. Co by podle vás měla získat? A je podle vás morální se snažit něco vytěžit na pomoci druhým - tedy na tom, že EU Ukr...
Další články z rubriky

18:48 Putinova facka Zelenskému i USA. Jak číst vývoj v Istanbulu
Napjatě očekávané setkání ruské a ukrajinské strany za přítomnosti americké delegace v Istanbulu můž…
- 17:22 Velký plán pro levné bydlení a potraviny. Konečná zamete se spekulanty
- 16:39 Fialu dnes čeká nepříjemné překvapení od Rajchla
- 15:56 „Opravíme stát.“ Motoristé dali před volbami slib
- 15:30 Budou škodit, v lepším případě budou jen k ničemu. Hoffman o době „po Fialovi“
- 13:25 Jak to bylo v roce 2022. Podrobnosti o jednání, které Ukrajinci neopakují