V Senátu vznikl klub nezávislých. Jeho předsedou se stal Veleba

14.12.2016 13:35

Předsedou nově vzniklého klubu senátorů se stal předseda Strany práv občanů Jan Veleba. Dále ho tvoří bývalý člen Rusnokovy vlády Jiří Cieńciała, senátor Severočechů Jaroslav Doubrava, senátor KSČM Václav Homolka a senátor za SPO František Čuba.

V Senátu vznikl klub nezávislých. Jeho předsedou se stal Veleba
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Veleba

V Senátu vznikl Klub nezávislých senátorů, jehož předsedou se stal Jan Veleba, jenž je současně předsedou SPO. Nový klub má dohromady pět členů. Dále ho tvoří bývalý člen Rusnokovy vlády Jiří Cieńciała, senátor Severočechů Jaroslav Doubrava, senátor KSČM Václav Homolka a senátor za SPO František Čuba. Předseda klubu Veleba řekl, že jednání o vzniku klubu trvalo několik týdnů, než došlo k dohodě, a také prozradil, že jedná s dalšími dvěma senátory, kteří by mohli klub rozšířit na sedm členů, ale jejich jména zveřejnit zatím nechtěl.

Platforma má být neutrální, nehraje si na žádnou stranickou orientaci, zákony bude posuzovat podle přínosu pro české občany. Každý ze zákonů budou v klubu projednávat. Když se na něm všichni shodnou, klub zaujme společné stanovisko. Pokud se neshodnou, bude každý z členů klubu hlasovat nezávisle.

Senátor Doubrava řekl, že důvodem vzniku klubu je, aby senátoři měli rovnoprávné podmínky pro své působení, protože senátoři, kteří nejsou zařazení v žádném klubu, mají horší podmínky pro svou práci než ti, co v nějakém klubu jsou.

Jiří Cieńciała zdůraznil absolutní nezávislost senátorů, kteří však věří, že se dokáží domluvit na schvalování zákonů, které budou prospěšné pro občany této země.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Lukáš Petřík

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Felix bez Dády, Grossova rodina, Faltýnek s obrazem, Okamura a velká krabice. Fotili jsme hosty Soukupovy oslavy tam, kde dáte za paštiku 440 korun

10:40 Felix bez Dády, Grossova rodina, Faltýnek s obrazem, Okamura a velká krabice. Fotili jsme hosty Soukupovy oslavy tam, kde dáte za paštiku 440 korun

Podnikatel, moderátor a ředitel TV Barrandov Jaromír Soukup oslavil 50. životní jubileum. Na oslavě …