VIDEO Žádný „český Floyd“. Policie zveřejnila, co prováděl před zadržením zemřelý Rom

21.06.2021 21:23

Policie se ohrazuje proti spekulacím, které se objevily kolem zásahu v Teplicích. Po něm zemřel muž, jak se však ukazuje po pitvě, spojitost se zásahem to nemělo. Měl zemřít na předávkování drogami. Romea.cz však pitvě nevěří. Píše to server IDNES.cz.

VIDEO Žádný „český Floyd“. Policie zveřejnila, co prováděl před zadržením zemřelý Rom
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policejní vůz, ilustrační foto

Policie kromě toho také zveřejnila, co předcházelo policejnímu zákroku. Muži zákona přijeli na základě oznámení občanů. V ulici Dubská se měli napadat dva muži, zároveň u toho poškozovat cizí auta. 

Po příjezdu policie pak jeden z mužů ležel na zemi, měl zjevná zranění. Po příchodů policistů začal být agresivní, jednoho z nich pokousal. I z toho důvodu byly použity donucovací prostředky a byla mu přivolána sanitka. Ve voze pak zkolaboval a i přes resuscitaci se nepodařilo obnovit jeho životní funkce. 

Lékař následně konstatoval jako předběžnou příčinu úmrtí předávkování drogami. Proti výsledku pitvy se následně ohradil za organizaci Romea Zdeněk Ryšavý. „První pitva v případu George Floyda měla stejný výsledek jako tato. Policejní orgány vyloučily zavinění již před pitvou,“ reagoval za organizaci Romea Zdeněk Ryšavý. „Co vidím reakce Romů na sociálních sítích, tak mají v policii nedůvěru,“ sdělil Ryšavý.

Proč se zrovna zmiňuje George Floyd? Právě i po smrti tohoto Afroameričana, jenž zemřel během zatýkání policistou Derekem Chauvinem, byla nejprve provedena soudní pitva, jež uváděla, že příčinou smrti byla kombinace policejního zásahu a Floydových zdravotních problémů. Při soukromé pitvě však vyšlo najevo, že Floyd žádnými zásadními zdravotními potížemi netrpěl. 

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Železný přitvrdil. Od Babiše chce omluvu. Vytáhl zákon. A Witowská podpořila

8:58 Železný přitvrdil. Od Babiše chce omluvu. Vytáhl zákon. A Witowská podpořila

„Aby mě někdo obvinil ze lži, je opravdu pro mě za hranou jakékoli přijatelnosti. ... A já se nenech…