Václav Moravec promlouvá: Já z ČT sám neodejdu, jen ať si mě odvolají oni. To, co jsme po roce 1989 vybudovali, bude zničeno

9. 2. 2018 16:58

Hostem Výzvy Renaty Kalenské na serveru Seznam Zprávy byl moderátor České televize Václav Moravec. Ten v pořadu mimo jiné pohovořil o tlaku politiků i ohrožení demokracie.

Václav Moravec promlouvá: Já z ČT sám neodejdu, jen ať si mě odvolají oni. To, co jsme po roce 1989 vybudovali, bude zničeno
Foto: Hans Štembera
Popisek: Václav Moravec moderuje předvolební debatu lídrů

Úvodem Kalenská zkonstatovala, že podle prezidenta Miloše Zemana je již okoukaný. „Děkuji za pochvalu od úplně nové tváře. To je pochvala,“ řekl s úsměvem Moravec.

Ten následně zdůvodnil, proč nemoderoval poslední debatu před druhým kolem prezidentské volby mezi Milošem Zemanem a Jiřím Drahošem. „Nechtěl jsem přilévat oleje do ohně, aby Česká televize se stala součástí kampaně těch jednotlivých kandidátů na prezidenta republiky. Myslím si, že podíváte-li se na výsledek, tak České televizi bylo ku prospěchu to, že Miloš Zeman nemohl vtáhnout Českou televizi do své kampaně v rámci toho druhého kola. Já jsem se snažil být v pozadí, nekomentovat ty věci a myslím si, že ten krok pomohl,“ poznamenal Moravec. Připomněl slova kancléře Vratislava Mynáře, že prezident Zeman do České televize nepřijde. 

„Má-li každý moderátor rád instituci, pro kterou pracuje, tak pochopí, že je součástí nějaké politické strategie – a Miloš Zeman nepochybně bere Českou televizi jako součást své strategie. Potřebuje na něco útočit, ať je to na pražskou kavárnu, na Českou televizi. A zodpovědný moderátor má ustoupit,“ myslí si Moravec. „A protože si myslím, že jsem odpovědný moderátor a Českou televizi mám rád, tak jsem ten krok učinil a odblokoval situaci,“ dodal. 

  • Původní text ZDE.

„Podařilo se, tím mým krokem, natáhnout i délku debaty na 90 minut. Ale už je to za námi,“ sdělil Moravec, jenž se na duel moderovaný Světlanou Witowskou nedíval. „Příliš bych to s ní prožíval,“ sdělil, že to neviděl ani ze záznamu. „Hodnotit výkon Světlany by bylo i velmi nekolegiální. A nechtěl jsem dávat ani prostor spekulacím. Ty věci neprospívají České televizi,“ dodal Moravec. Diskuse o tom, zda se změní pořad Otázky Václava Moravce na pořad Otázky Světlany Witowské, jej podle jeho slov baví. 

Moravec se domnívá, že instituce, které se budovaly po roce 1989, budou zničeny a budou pod velkým tlakem. „Budou to soudy o veřejnoprávní média,“ míní Moravec a dodává, že on ví o tom, že leží v žaludku mnoha lidem, nejen politikům. 

On sám podle svých slov odejít z České televize nechce. „Ať si mě odvolají,“ řekl mimo jiné. „Několikrát jsem si říkal, že bych odešel, neboť se má odejít na vrcholu. Ale jestliže ten pořad je nejsledovanějším pořadem v zemi, neudělal jsem nic, proč bych odcházel,“ dovysvětlil. 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Nepovolené vniknutí za účelem spáchání trestného činu, varuje Slonkovou s Kubíkem Erik Best. A pronáší jasná slova o Babišově budoucnosti

18:13 VIDEO Nepovolené vniknutí za účelem spáchání trestného činu, varuje Slonkovou s Kubíkem Erik Best. A pronáší jasná slova o Babišově budoucnosti

HORKÉ TÉMA Jak to bylo s příběhem Rusa Protopopova o výletě s Babišovým synem na Krym a východní Ukr…