Vážně z USA: Šel za plentu a hlasoval. A ještě hlasoval. A znovu hlasoval

11.11.2020 14:02

Jedním ze států, o kterém prezident Donald Trump tvrdí, že v něm docházelo k podvodům, je Pensylvánie. Konkrétně v jeho největším městě, Filadelfii. Že by se jeho podezření nemělo brát na lehkou váhu tvrdí i bývalý soudce Ken Starr. K volebnímu podvodu se totiž někdo přiznal ještě letos. A historie města je v tomto ohledu barvitá.

Vážně z USA: Šel za plentu a hlasoval. A ještě hlasoval. A znovu hlasoval
Foto: Repro Youtube
Popisek: Fronta na volby v USA
reklama

Na volební podvody ve Filadelfii upozornil ve vysílání televize Fox bývalý soudce Ken Starr. „Filadelfie má skutečně smutnou historii volebních podvodů táhnoucí se přes sto let. Teď to nejsou jen prohlášení, to jsou fakta. A fakta jsou taková, že i tenhle rok byl někdo usvědčen z volebního podvodu. Bývalý předseda senátu státu Pensylvánie šel do vězení za volební podvod ve Filadelfii,“ uvedl Starr a dodal, že pokud je vzneseno obvinění, že při volbách došlo k podvodům, mělo by to být bráno vážně. Podle něho se tyto volby mohou zapsat jako volby, kde bude zpochybňován výsledek právě pro nedostatek důslednosti.

Anketa

Bude Petr Fiala po volbách premiérem?

2%
98%
hlasovalo: 14671 lidí

Stanice Fox News následně dohledala, o které případy se jedná. V květnu tohoto roku se 73letý Domenick J. Demuro, který u voleb sloužil jako volební komisař, přiznal, že bral úplatky za to, aby do hlasování přidal volební lístky pro jednoho z kandidátů a aby následně podpisem stvrdil, že volby proběhly v pořádku. Šlo o vnitrostranické primárky v letech 2014, 2015 a 2016. Demuro se dále přiznal, že mu jeden z politických poradců platil za to, aby pro jeho kandidáta přidával hlasy v komunálních, státních i federálních volbách. Podle státního zástupce Demuro hlasy přidával tak, že se jednoduše postavil za plentu a „hlasoval pořád dokola, když si myslel, že ho nikdo neviděl“.

Fotogalerie: - Paříž v koronakrizi

Billboard: "V Paříži umíme dodržovat vzdálenost."
Ve Francii se mohou pořádat trhy, záleží na každé ...
Kolem Eiffelovky je pusto a prázdno
Povolení alias "atestace" k omezenému pohybu
Stánek s uzeninami na trhu na okraji Paříže
Plakát jedné z odbojných skupin mimo jiné vyzývá: ...

Z podplácení Demura byl obviněn bývalý kongresman demokratů z Filadelfie, Michael „Ozzie“ Myers. Ten byl z Kongresu vyloučen, když byl nachytán, jak bere úplatky od agentů FBI převlečených za arabské šejky. Za tuto aféru si odseděl rok ve vězení.

Dodejme, že historie korupce ve Filadelfii je barvitá. Město dokonce zrušilo soud pro dopravní přestupky, když sedm z devíti soudců bylo usvědčeno, že přijímali úplatky, případně zahlazovali dopravní přestupky ze známosti. To nebylo zdaleka to jediné, co odsouzení soudci prováděli. Jeden z nich byl odvolán, protože na mobilu ukazoval jedné zaměstnankyni svůj penis, další zase vyvedl 230 tisíc dolarů z neziskovky, které měly být použity na obnovu místího parku.

Vězení se nevyhnulo ani první muslimské poslankyni v Pensylvánii, Movitě Johnson-Harrellové. Ve vězení strávila tři měsíce za to, že ukradla 500 000 dolarů z neziskovky, kterou sama založila.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká televize bude platit za lež o Vitáskové. Je to pravomocné

8:16 Česká televize bude platit za lež o Vitáskové. Je to pravomocné

Jasné slovo soudce. Česká televize musí bývalé šéfce Energetického regulačního úřadu Aleně Vitáskové…