Vlastizrada Sobotky a Hermana kvůli sudeťákům? Bylo podáno trestní oznámení

16.12.2016 12:13

Až doživotí by hrozilo premiéru Sobotkovi a ministru kultury Hermanovi, pokud by se Nejvyšší státní zastupitelství přiklonilo k důkazům Svazu českých právníků. Ten na oba vrcholné politiky v souvislosti s jejich aktivitami směrem k Sudetoněmeckému landsmanšaftu podal trestní oznámení za vlastizradu, rozvracení republiky, spolupráci s nepřítelem, zneužití pravomoci úřední osoby a účast na organizované zločinecké skupině.

Vlastizrada Sobotky a Hermana kvůli sudeťákům? Bylo podáno trestní oznámení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr kultury Daniel Herman

Anketa

Koho máte v ČSSD nejraději?

4%
23%
4%
2%
4%
59%
hlasovalo: 8948 lidí

„Podáváme trestní oznámení pro podezření ze spáchání trestných činů vlastizrada, rozvracení republiky, spolupráce s nepřítelem, zneužití pravomoci úřední osoby a účast na organizované zločinecké skupině na předsedu vlády Bohuslava Sobotku a ministra kultury Daniela Hermana, neboť existuje podezření, že jejich politická činnost, a to zejména spolupráce se Sudetoněmeckým landsmanšaftem, naplnila skutkovou podstatu těchto trestných činů nebo pokusu o ně,“ uvádí se v trestním oznámení, vypracovaném na politiky Svazem českých právníků.

Ten vznikl už před třemi roky v Plzni, kde má i své sídlo. Podle své preambule usiluje zejména o dodržování zákonnosti před soudy, Policií ČR a jinými státními orgány v České republice, důsledné dodržování občanských práv a svobod občanů ČR, právní pomoc obětem trestných činů, právní pomoc sociálně slabým občanům, pomoc obětem justičních omylů a nesprávného úředního postupu a zvyšování právního vědomí občanů.

„Existuje důvodné podezření, že Daniel Herman kromě spolupráce se Sudetoněmeckým landsmanschaftem dokonce usiluje o likvidaci českého státu a vytvoření nového protektorátu. Sám to řekl, byť diplomatickou řečí, v tomto rozhovoru: Mohli bychom být jednou ze spolkových zemí Německa,“ uvádí se v trestním oznámení za vlastizradu, za kterou hrozí až výjimečný trest doživotí. Svaz také upozornil Nejvyšší státní zastupitelství, kterému trestní oznámení před několika dny zaslal, že politické projevy nelze hodnotit pouze podle jejich samotného obsahu, ale rovněž podle jejich skrytého smyslu, neboť jazyk politiků je jiný než jazyk řadových občanů. „To, co ministr Herman pronesl v rozhovoru, vyvolává podezření, že usiluje o likvidaci České republiky a obnovení politické situace, která ve středoevropském prostoru existovala po tzv. Mnichovské dohodě z roku 1938 a vzniku Protektorátu v roce 1939,“ praví se v trestním oznámení.

Projev Daniela Hermana, jak jej přinesla Sudeten TV:

Právníci – paktování se sudetskými Němci je vlastizradou

Podle Svazu českých právníků je nepochybné, že se ministr kultury Herman zúčastnil sjezdu Sudetoněmeckého landsmanschaftu, kde pronášel protičeské výroky a omlouval se sudetským Němcům za údajné válečné zločiny, které proti nim měli spáchat Češi, přičemž tato cesta byla uskutečněna se souhlasem předsedy vlády Bohuslava Sobotky. „Ten navíc vysvětloval a obhajoval jednání svého ministra při interpelaci v Poslanecké sněmovně slovy, že sudetští Němci jsou naši spojenci. Ve skutečnosti nemůže být pochyb, že Sudetoněmecký landsmanšaft je protičeské revanšistické sdružení, které usiluje o revizi výsledků druhé světové války. Spolupráce se Sudetoněmeckým landsmanšaftem tedy vyvolává podezření, že Daniel Herman a Bohuslav Sobotka mají v úmyslu sudetské Němce odškodňovat nebo jim restituovat nemovitý majetek, k čemuž není žádný právní důvod, neboť o odsunu Němců rozhodly vítězné mocnosti po druhé světové válce na Postupimské konferenci,“ praví se v politicky třaskavém trestním oznámení. Poškozeným podle Svazu českých právníků je pak celá Česká republika a všichni její občané.

„Jednání některých českých politiků, zejména tedy podezřelých Bohuslava Sobotky a Daniela Hermanna, vyvolává podezření, že tito politici připravují spolu s některými německými politiky revizi výsledků 2. světové války, a že se tedy dopustili ve spojení s cizí mocí vlastizrady a rozvracení republiky, spolupráce s nepřítelem a vzhledem ke svému postavení také zneužití pravomoci úřední osoby a to vše jako členové organizované zločinecké skupiny působící ve více státech. Proto navrhujeme, aby orgány činné v trestním řízení zahájily trestní stíhání výše uvedených podezřelých a aby požádaly Poslaneckou sněmovnu o souhlas s trestním stíháním,“ žádá jménem Svazu českých právníků jeho předseda Norbert Naxer.

Váleční veteráni – nepárejte se s nimi

Trestní oznámení bylo přijato Nejvyšším státním zastupitelstvím (NZS) v Brně podle jeho mluvčího Petra Malého na konci minulého týdne. „V současné době se o něm rozhoduje,“ sdělil ParlamentnímListům.cz mluvčí NSZ Malý. „Tak na to jsem zvědavá,“ glosovala s viditelnou podporou Svazu českých právníků poslankyně za ČSSD Pavlína Nytrová.

Podání Svazu českých právníků bylo nadšeně přijato také českými válečnými veterány a pozůstalými po německých obětech. „Jako pozůstalý po oběti gestapa z podílu sudetského Němce a příbuzný obětí Osvětimi samozřejmě souhlasím a naši odbojáři z Boskovicka se mnou určitě souhlasí též. Každý vlastenecky myslící občan republiky se musí postavit k trestnímu oznámení na Sobotku, potažmo na Hermana, kladně,“ chválí krok Svazu významný člen Českého svazu bojovníků za svobodu Jiří Jaroš. Podle něj nelze jen přihlížet politice, která je přímo protikladná dekretálnímu právu republiky, boří odkaz prezidenta Beneše a rozbíjí mezinárodní právo založené od konce 2. světové války na Postupimské dohodě a pařížské reparační dohodě, jejímž signatářem je také Česká republika. „Místo aby se vláda zabývala žádostí o válečné reparace na Německu, tyto reparace vymáhala a alespoň takto vyrovnala ztracené oběti bojovníků 2. světové války a obětí nacismu, tak se paktuje s našimi nejhoršími nepřáteli, sudetskými landsmany, a vychází jim vstříc omluvami a jinými činy.

Jako historik Jaroš také vyhledal a vyčíslil podíl tzv. sudetských Němců na rozbití Československa. „Jen velmi mizivá menšina sudetských Němců, pouze asi 30 tisíc antifašistů ze zhruba tří milionů sudeťáků, se postavila hitlerismu a trpěla v koncentrácích. Naopak každý zhruba třetí tzv. sudetský Němec byl vyznamenán Hitlerem medailí za zločin uloupení československého pohraničí,“ uvedl Jaroš s tím, že stejnou medaili dostal za svůj podíl na okupaci našeho pohraničí v roce 1938 mimo jiné Reinhard Heydrich. „Dnešní landsmanšaft není složen z potomků sudetských odbojářů, ale převážně z pohrobků těchto nepřátel Československa. Proto by se s nimi vláda vůbec neměla patlat. Předák sudetů Posselt léta tupí v europarlamentu i jinde dekrety republiky a prezidenta Beneše. Toto vše by vláda dávno neměla trpět a měla podávat jednu diplomatickou nótu za druhou k umravnění pana Posselta. Ovšem naše vláda činí opak,“ tvrdí Jaroš.

Ovšem šance na řádné prošetření trestního oznámení ze strany české justice se za situace, kdy v České republice beztrestně vychází Hitlerova bible Mein Kampf a premiér nezávislého českého státu před každým svým rozhodnutím nejdříve volá německé kancléřce, jak si přeje, aby rozhodl, limitně blíží nule. To si aspoň myslí europoslanec za lidovce Tomáš Zdechovský. „Podle mě má podobné trestní oznámení nulovou možnost na úspěch. Už samotná formulace trestního oznámení dělá na mě dojem neprofesionality a spíše určitého nástroje snahy o zviditelnění,“ uvedl pro ParlamentníListy.cz Zdechovský. „Takové strany, které se staví proti českým zájmům, nebude většina válečných veteránů a obětí okupace, včetně jejich příbuzných, volit,“ okomentoval necelý rok před parlamentními volbami Zdechovského postoj odbojář Jaroš.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Petr Blahuš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Ježíšmarjá, ta katolická církev to ukradla, to je celý!“ Výbušné vystoupení Janka Ledeckého

8:18 „Ježíšmarjá, ta katolická církev to ukradla, to je celý!“ Výbušné vystoupení Janka Ledeckého

Český zpěvák, skladatel Janek Ledecký, který je otcem olympijské vítězky Ester Ledecké, se v rozhovo…