Vyběhl na mě z auta. Flegr: Polámané kosti. Zcela vážně

29.6.2021 10:02 dop. | Ze sítí

Parazitolog Jaroslav Flegr varoval, že průběh pandemie covidu v Česku bude hrozivý. Tvrdil, že budou desetitisíce nakažených a stovky mrtvých za jediný den. Z jeho úst zaznělo, že nelze vyloučit, že bude třeba využívat mrazicí vozy pro zemřelé, protože krematoria nebudou stíhat covidový nápor. Jeho varování se nakonec nenaplnila, ale Flegra prý dodnes zastavují na ulici lidé a chtějí si s ním povídat. Jenže jeden ho chtěl prohodit plotem a parazitolog se rozhodl promluvit jasně a srozumitelně.

Vyběhl na mě z auta. Flegr: Polámané kosti. Zcela vážně
Foto: Facebook Jaroslava Flegra
Popisek: Jaroslav Flegr

„Já doufám, že je mají připravený, protože fakt nevím, jak se to potom bude dělat,“ poznamenal o chladírenských vozech v rozhovoru s Čestmírem Strakatým v pořadu Prostoru X na serveru Reflex.cz v říjnu loňského roku, kdy situace v Česku opravdu vypadala hrozivě.

Anketa

Je třeba zpřísňovat covidové restrikce? (Ptáme se od 30.6.2021)

28%
69%
hlasovalo: 6917 lidí

Teď na sociální síti Facebook napsal, že svou chmurnou předpověď krátce po jejím vyslovení odvolal, ale mediální obraz Flegra jako muže, který varuje před mrazáky v ulicích, v podvědomí veřejnosti zůstal a pro Flegra to bohužel znamená to, že už musel čelit útočníkovi, který se ho pokoušel prohodit plotem.

„Ten rozzuřený pán, co na mě v neděli vyběhl z auta a zkoušel mě prohodit plotem... Spousta úplně neznámých lidí mě dnes venku zastavuje a děkují mi za to, co dělám a co říkám. Ale i zuřivých pánů je v Česku určitě mnoho. Primárním terčem jejich zuřivosti sice není Flegr – jeho články patrně nikdy nečetli a rozhovory neposlouchali – ale obraz Flegra tak, jak ho vytvořili novináři a zejména autoři novinových titulků. Já negativní kampaň proti své osobě zatím ignoroval. V ušetřeném čase jsem se snažil vysvětlovat, co by se mělo a co by se nemělo dělat (a proč), abychom minimalizovali negativní dopady epidemie. Ale asi to byla chyba – terčem nenávisti zuřivců je sice mediální obraz Flegra, polámané kosti však budou bolet mne,“ napsal Flegr na facebooku.

Doufá, že už další podobnou zkušenost neudělá a hledá cestu, jak z toho ven.

„Toho pána jsem nakonec ukecal, takže se to obešlo s pár odřeninami a potlučenou kamerou. Na místě bylo taky dost svědků. Ale příště by to mohlo dopadnout hůř. Takže mi asi nezbývá, než svůj pokřivený obraz začít alespoň trochu řešit. Doufám, Micíku, že mi s tím pomůžeš. Asi začneme mazáním nenávistných příspěvků pod články a banováním,“ dodal.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

autor: mp

Mgr. Petr Gazdík byl položen dotaz

Co jste si myslel, když jste používal šifrovaný mobil?

Já si u vás myslím, že jste se nedpouštěl žádné korupce, ale nechápu, proč jste se do toho všeho vůbec namočil? Proč jste s takovým člověkem, jako je Redl jezdil na dovolenou?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Zech*aná mrtvola“, ozval se Straka z Topky. Nejodpornější primář této země, vzkázal Babiš

21:35 „Zech*aná mrtvola“, ozval se Straka z Topky. Nejodpornější primář této země, vzkázal Babiš

Primář z Nemocnice Sokolov Martin Straka (TOP 09) se na svém twitteru hanlivě vyjádřil na adresu pre…