Východ, nebo Západ? Lidé poslali Fialu z ODS... Jinam

14.04.2021 12:36

Petr Fiala na Facebooku varoval, aby se z Česka nestala nevzdělaná východní kolonie, která by byla „nástupní ostrůvek v cestě za rozvratem západní civilizace“. Necelé dva tisíce lidí s jeho výroky souhlasily, ale komentáře přívětivé nebyly. „Na Západ, který je v totálním rozkladu, ti sere, Fialo, naštěstí čím dál víc lidí,“ ozvalo se pod příspěvkem. Spolu s přáními, ať je Česká republika sebevědomá a patří jen svým občanům. Že Petr Fiala vede ODS prý musí být výsledek hybridní války. Děje se tak v atmosféře, kdy samotná ODS (bez partnerů z koalice SPOLU) dosahuje ve volebních modelech výsledku 9 procent.

Východ, nebo Západ? Lidé poslali Fialu z ODS... Jinam
Foto: Repro Facebook
Popisek: Předseda ODS Petr Fiala varuje před nebezpečím z Východu

Anketa

Souhlasíte s trestem stop na 10 zápasů pro fotbalistu Slavie Kúdelu za údajný rasismus?

3%
95%
hlasovalo: 16405 lidí

Kromě Heleny Langšádlové proti údajnému východnímu směřování České republiky bojuje i předseda ODS Petr Fiala. Říká, že Česko bylo vždy v hledáčku východních mocností. „Ještě nikdy ale nebylo uvnitř našich hranic tolik ochotných pomocníků, kteří roky pracují na tom, aby se naše země znovu stala východní kolonií. Jsou v politice, zakládají média, šíří dezinformace, usilují o státní zakázky. Pokud toto bude příští vláda dál tolerovat, nedivme se, že se jednoho dne opět probudíme v nesvobodě,“ varuje Petr Fiala.

Východní mocnosti prý nestojí o to, aby Česko bylo zdravé, vzdělané, prosperující a jeho populace sebevědomá. „Potřebují nás mít nemocné, nevzdělané, bojácné a nejlépe v ekonomických problémech,“ tvrdí Fiala a dodává, že pak pro tyto východní mocnosti budeme snadná kořist a „nástupní ostrůvek v jejich další cestě za rozvratem západní civilizace“.

Celkem Fiala vzbudil svým komentářem sympatie přibližně v 1 900 lidech, ale nezanedbatelný počet lidí považoval jeho vyjádření za směšné.

Anketa

Jste spokojeni s tím, jak ČT nakládá s vašimi koncesionářskými poplatky?

3%
97%
hlasovalo: 27765 lidí

V komentářích byl Fiala ovšem poučen, například ústavním právníkem Pavlem Hasenkopfem, který ho informoval o konceptu střední Evropy, spolu s panovnickými rody, které ji reprezentovaly. „Dnes se znovu ukazuje, že mezi střední Evropou a západní Evropou s jejími zámořskými klony je rozdíl a o aktuálně probíhající sebevražednou kulturní revoluci Západu nestojím ani trochu, to radši ty Rusáky,“ soudil.

„Tak nasedněte s celým SPOLU do tanku a vyražte na Donbas, této zemi by se jen ulevilo. A nezapomeňte na Kalouska, ne že bude při formování marškumpačky zase v týlu fasovat rum!“ vyzýval předsedu k okamžité akci právník Tomáš Tyl.

„Možná by bylo lepší nebýt ničí kolonií. Vy tady jedním dechem řeknete, že nechcete být východní kolonií, ale západní kolonií budete klidně a rád,“ pustil se do východobijce Fialy další komentující a vysloužil si téměř 200 souhlasných reakcí.

I na slavný pojem „hybridní válka“ došlo. Libor Dokoupil ironicky poznamenal, že katastrofa jménem předsednictví Petra Fialy nic jiného být nemůže. „Jsem absolutně přesvědčený, že by ČR slušela neutralita a né neustálé lezení do řití, východu nebo západu. Všichni s námi jen vydrbou!“ apeloval Josef Suchý. Vlastimil Sehnal se dokonce přiznal, že právě Petr Fiala je důvod, proč již ODS nevolí.

 

„To jste si spletl světové strany. Kolonií Německa jsme už 30 let. Běžte raději normálně pracovat, jestli víte, co to je, abyste byl alespoň trochu užitečný,“ doporučila vystudovanému politologovi Jana Jirásková. „Na západ, který je v totálním rozkladu, ti sere, Fialo, naštěstí čím dál víc lidí. Až vytáhneš hlavu z US a EU prdele a rozkoukáš se kolem sebe, možná pochopíš, že lidé již prozřeli a pochopili, co je celý tvůj západ za špínu,“ šel do předsedy o poznání ostřeji Jozef Kupčík.

„Prosím vás, už vyměňte to vaše PR oddělení, ty vaše fotky jak si držíte obroučky, jak držíte v ruce dýmku... to je něco tak strašně umělýho, že se na to fakt nedá vůbec koukat...“ postrčil Fialu Zdeněk Plech.

Byly i pozitivní reakce, ale v komentářích jich bylo poskrovnu. „Velmi děkuji za Vaše slova, která jsou jasná a zřetelná a přesně definují to, co se právě odehrává. Nezakrývat realitu bude určitě v předvolebním období velmi důležité pro udržení - i rozšiřování voličské základny ODS, potažmo koalice SPOLU,“ děkoval čestný předseda ODS z Úval, Jan Šťastný.

Poslední průzkum Kantaru ze sběru dat od 25. 3. až 1. 4. pak ODS přisuzuje 9 %, ODS by tedy byla v preferencích pátá.

Průzkum firmy Kantar CZ pro ČT

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Legální migrace je nezbytná. Půl milionu IT odborníků Evropa potřebuje. Toto hustí v Bruselu úředníci do poslanců

6:31 Legální migrace je nezbytná. Půl milionu IT odborníků Evropa potřebuje. Toto hustí v Bruselu úředníci do poslanců

„Evropa bude potřebovat jen v následujícím desetiletí půl milionu IT odborníků, které nebude mít, po…