Z vysokých kruhů USA přišel výsměch Miloši Zemanovi

04.01.2018 12:28

Bývalý důstojník amerického námořnictva James D. Durso, který ve své další kariéře působil v Kuvajtu, Saúdské Arábii či Iráku jako civilní poradce, se ve svém textu zaměřuje na Miloše Zemana. Tvrdí ve výsměšném tónu, že český prezident „s nulovým vlivem“ je jediným zbývajícím spojencem Vladimira Putina.

Z vysokých kruhů USA přišel výsměch Miloši Zemanovi
Foto: Twitter J. Ovčáčka
Popisek: Prezident Miloš Zeman

„Putin se v minulých letech mohl v Evropě spoléhat na spojence těžké váhy. Patřil mezi ně tehdejší německý kancléř Gerhard Schröder či italský premiér Silvio Berlusconi. Vliv ruského prezidenta se však v posledních letech snižuje a jeho současní evropští spojenci do kategorie těžké váhy rozhodně nepatří,“ tvrdí Durso a jako hlavní případ takového „okrajového hráče s malým vlivem“ označuje českého prezidenta Miloše Zemana.

Anketa

Zvítězí Miloš Zeman už v 1. kole?

85%
hlasovalo: 19723 lidí

Durso tvrdí, že v Evropě je Zeman označován za Putinova „trojského koně“ a zmiňuje vřelé přivítání, kterého se českému prezidentovi dostalo v listopadu při návštěvě Ruska. „Kreml se snaží hýčkat si Zemana, protože všichni ostatní Putina opouštějí,“ tvrdí Durso, podle jehož názoru však působí Zeman coby spojenec Ruska spíš kontraproduktivně. „Při společném setkání například v žertu navrhoval likvidaci novinářů.“

Celý text  v angličtině je ZDE.

„Když byl zvolen americkým prezidentem Donald Trump, Zeman tvrdil, že se chystá jeho návštěva v Bílém domě. Brzy se však ukázalo, že je to lež. Navzdory mnoha přešlapům českého prezidenta jej však zastíní jeho spolupracovníci. Zemanův hlavní poradce Martin Nejedlý byl ten, kdo měl údajně celou návštěvu zorganizovat. Brzy se však ukázalo, že on sám je především spojkou Hradu s Kremlem, a nikoli tím, kdo by mohl zajistit kontakt s Bílým domem.“

„Vše výše uvedené vzbuzuje otázku, proč by Putin podporoval člověka, který se společně se svými lidmi dopouští takových přehmatů. Odpovědí musí být, že už musí být Putin skutečně velice zoufalý. Doba, kdy se mohl spoléhat na charismatického italského premiéra Silvia Berlusconiho či německého kancléře Gerharda Schrödera, je nenávratně pryč. A to je jedině dobře,“ raduje se bezelstně Durso, který v současnosti působí jaké šéf konzultační společnosti Corsair LLC.


 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pro

Mgr. Ing. Taťána Malá byl položen dotaz

znásilnění

Dobrý den, prý pro novou definici znásilnění hlasovalo 169 poslanců. A co ten zbytek? To byl někdo proti? Zajímalo by mě kdo. A ještě víc by mě zajímalo, jak to bude vypadat v praxi. Jak bude oběť prokazovat, že říkala ne? A zvyšují se s novelou i tresty za znásilnění, protože když občas slyším o ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Že ji neměli rádi? Za tím bude něco jiného. Petr Žantovský tuší, co je za koncem ministryně

4:44 Že ji neměli rádi? Za tím bude něco jiného. Petr Žantovský tuší, co je za koncem ministryně

TÝDEN V MÉDIÍCH Za hodně brutální znásilnění vnímání politiky se dá brát vyjádření Heleny Langšádlov…