Začíná summit NATO ve Varšavě. Přijede Zeman. A podle fotky Albrightové také...

08.07.2016 8:42

Ve Varšavě dnes začíná summit NATO, kterého se zúčastní premiéři a prezidenti členských států. Přijede i český prezident Miloš Zeman. Členské státy jsou odhodlány bránit se navzájem při útoku na kteréhokoli člena Aliance. Toto odhodlání dají jasně najevo. Na jednání ale podle všeho dorazil také velmi specifický host – ukrajinská pilotka Nadija Savčenková.

Začíná summit NATO ve Varšavě. Přijede Zeman. A podle fotky Albrightové také...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka NATO

ČTK informuje o tom, že dnes začíná dlouho očekávaný summit NATO ve Varšavě, na němž se sejdou prezidenti a premiéři členských zemí. Naposledy se takto sešli před dvěma lety ve Velké Británii, ve Walesu.

„Odsouhlaseno dnes ve Varšavě bude kromě jiného vyslání čtyř vícenárodních praporů do trojice států Pobaltí a také právě do Polska. Krok je signálem Rusku, že případný útok na některou z těchto zemí bude znamenat konflikt se všemi aliančními spojenci. Opatření jde nad rámec první sady kroků, na kterých se NATO shodlo v září 2014 ve Walesu,“ píše agentura. Na stole nebude debata jen o vojenské síle NATO, ale o tom, jak se bránit ruské propagandě.

Stojí za pozornost, že na jednání nejvyšších představitelů členských států Aliance, včetně prezidenta Miloše Zemana,  dorazí také ukrajinská pilotka Nadija Savčenková. Na sociální síti Twitter o tom informovala někdejší ministryně zahraničí USA Madeleine Albrighttová. „Nadija Savčenková odolala ruskému vězení a skutečně rozumí pojmu svoboda. Je mi ctí, že se na summitu NATO mohu setkat s touto hrdinkou,“ napsala někdejší šéfka diplomacie Spojených států.

Summit však nevyšle signál jen Moskvě. Zazní zřejmě také závazek o udržení stability ve světě skrze angažmá směrem na jih a jihovýchod od evropského kontinentu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hajzle, lžeš. K vyhazovu Klause ml. padla silná svědectví

7:55 Hajzle, lžeš. K vyhazovu Klause ml. padla silná svědectví

Názor na vyloučení poslance Václava Klause mladšího z ODS není v ODS jednoznačný. Za neloajálního ho…