Že si za to může Fico sám? Konečná se zhrozila nad příspěvky „stoupenců“ Fialy

16.05.2024 18:59 | Rozhovor

„Naprosto odmítám tezi, která se začala objevovat na sítích, že si za to vlastně pan premiér Fico může sám,“ říká ke střelbě na slovenského premiéra europoslankyně a předsedkyně KSČM Kateřina Konečná. Mluví o tom, co o Ficovi psala některá média, a zmiňuje i české politiky a „stoupence Fialovy vlády“. Dostala se i k výsledkům nedávného průzkumu, který přiřkl STAČILO! přes třináct procent. Ohledně Zdeňka Jandejska pak nechybí vzkaz pro europoslankyni Vrecionovou. „Odbornice na slovo vzatá. Kozel zahradníkem,“ zaznělo.

Že si za to může Fico sám? Konečná se zhrozila nad příspěvky „stoupenců“ Fialy
Foto: Aby bylo jasno
Popisek: Předsedkyně KSČM Kateřina Konečná

Paní poslankyně, začněme aktuální otázkou ohledně střelby na slovenského premiéra Roberta Fica…

Chtěla bych v první řadě popřát panu premiérovi, aby byl co nejdříve fit. Posílám mu mnoho sil. Stejně tak celému Slovensku, protože situace je tam velmi vypjatá. Naprosto odmítám tezi, která se začala objevovat na sítích, že si za to vlastně pan premiér Fico může sám. Doporučila bych všem, aby se podívali, jak o něm psal například Denník N, SME a další. Nejhorší na tom všem je, že zrovna tato média a slovenští opoziční politici se sice ohánějí demokratickými hodnotami, ale naprosto jim chybí respekt k jinému názoru. A to k takovému, se kterým pan premiér Fico vyhrál volby. Nebyl ušetřen ani ze strany českých politiků. Pan Kolář – myslím teď mladšího – z TOP 09, kandidát SPOLU, o něm prohlašoval, že je „hlásná trouba Ruska“! Vláda – vyloženě s respektem k názoru našich sousedů – pro jistotu zrušila společná jednání se Slovenskem. Jak se vyjadřují stoupenci Fialovy vlády, o tom se můžete přesvědčit na Twitteru. Upozorňuji ale, že to není nic pro slabší povahy… Ale vlastně se podobně brutálně vyjadřují i samotní funkcionáři vládní ODS, čehož je „pan“ Novotný z Řeporyjí živým důkazem. Tohle jsou ty kapky, které pak vedou k naprosté agresivitě společnosti.

Pojďme na další téma. V pondělí vyšel další průzkum společnosti Kantar a Data Collect, kde má uskupení STAČILO! více než 13% potenciál. Překvapilo vás to?

Samozřejmě mě to potěšilo. Ale přiznám se, že ne úplně překvapilo. Já na rozdíl od pětikoaličních europoslanců totiž komunikuji s lidmi po celých pět let, ne jen pár měsíců před volbami. Dokonce bych řekla, že STAČILO! má i na víc než 13,5 %. Toto šetření také potvrdilo to, co ukazují všechna zveřejněná čísla k evropským volbám, v nichž STAČILO! stabilně získává nad 5 %, takže odpadá – na rozdíl od ostatních roztříštěných mimoparlamentních subjektů – i obava z propadlého hlasu.

A jaký je váš cíl. Kolik procent?

Naším cílem ale není 5, 7 nebo 10 %, nýbrž takový výsledek, který započne konec vlády P. Fialy.

Zároveň jsem ale zaznamenala, že čím větší podporu nám lidé dávají, tak politická konkurence po nás plive. A to dokonce takové výmysly, že jsem se účastnila nějakých šílených pochodů. No absurdity. Já jsem na to od posledních voleb samozřejmě připravena a budu také nahlas říkat, komu tato štvavá kampaň proti nám slouží. A není to nikomu jinému než současné vládě Fialy, Rakušana, Jurečky, Černochové a dalším. Naši voliči jsou ale inteligentní a dokážou rozlišit různé účelové pomluvy…

Navážu dalším aktuálním dotazem. Paní europoslankyně Vrecionová z ODS/SPOLU zveřejnila na síti X emotivní video, v němž se „obouvá“ do exprezidenta Agrární komory pana Jandejska, který kandiduje za STAČILO!, a to kvůli podmínkám chovu zvířat na jeho farmách, a vás tam vyzývá k nápravě. Budete s tím něco dělat?

Je vidět, že paní Vrecionová je odbornice na zemědělství na slovo vzatá. Takový kozel zahradníkem. Vlastně zemědělcem. I kdybych na chvíli připustila, že je to pravda, tak co by tím pan Jandejsek získal? Kdyby paní Vrecionová věděla, o čem mluví, tak takový nesmysl nemůže vypustit z úst. Týraná zvířata a zvířata ve stresu mají nižší přírůstky, vyšší úmrtnost, vyšší náklady na péči – vždyť by takto pan Jandejsek sám sebe „okrádal“.

Celou věc ale řeší soud – a i když chápu, že věřit v jeho nezávislost už je i pro členy vládní strany mající Ministerstvo spravedlnosti obtížné – bylo by fajn věc trapně do rozhodnutí nekomentovat.

Ať si paní Vrecionová hledí raději dezinformátorů ve vlastní koalici a ujasní si, jestli je SPOLU pro euro, nebo proti němu, jestli podporují Green Deal, nebo jej odmítají či zda chtějí zachovat českou korunu, nebo ji co nejrychleji vyměnit za euro… 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: David Hora

Proč jste vlastně kandidovala do EP?

Dobrý den, neustále jste tvrdila a tvrdíte, jak chcete v EP hájit zájmy občanů, hlavně teda těch mladých, ale přitom chcete být eurokomisařkou. Proč jste tedy vlastně kandidovala do EP a myslíte to, co říkáte vážně? Já to třeba chápu tak, že EP je pro vás jen pojistkou, abyste nějakou funkci měla, k...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Stoupence Fialy považuji za nepřátele 84 % Čechů, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseFilipes , 16.05.2024 19:52:38
Je jich asi 16 % (ale věřte v dnešní době průzkumům) a bojí se o svá nezasloužená privilegia, moc a majetky. Vše, co je ohrožuje, je podle nich nedemokratické a musí být zničeno. Tak prosté, egoistické a pokrytecké je jejich uvažování a jednání.

|  14 |  0

Další články z rubriky

Bombardují nemocnice, západním firmám je to jedno. Ukrajinská ekonomka po nich chce miliardy

15:15 Bombardují nemocnice, západním firmám je to jedno. Ukrajinská ekonomka po nich chce miliardy

Ekonomka a expertka na ruskou ekonomiku a americko-ruské vztahy Elian Ribakova se zlobí na západní f…