Zeman brzy umře, uvedl Jiří X. Doležal

10.01.2018 14:03

Prezidentské volby jsou za dveřmi. Publicista Jiří X. Doležal v textu pro Reflex.cz nepochybuje o tom, že stávající prezident Miloš Zeman tyto volby vyhraje. Zásadní otázkou prý však je, jak brzy po volbách zemře. Doležal má za to, že je na tom Zeman už opravdu zle.

Zeman brzy umře, uvedl Jiří X. Doležal
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří X. Doležal

Hradní mluvčí Jiří Ovčáček zveřejnil na svém Twitteru fotografii prezidenta republiky. Protože tak učinil na Twitteru, kde se vyjadřuje k veřejnému dění pravidelně a podle všeho se Zemanovým souhlasem. Pravděpodobně tedy zveřejněnou fotografii předem schválil i prezident Miloš. A o to je podle publicisty Jiřího X. Doležala horší.

Anketa

Být dnes na místě poslanců: Vyslovili byste důvěru vládě Andreje Babiše?

82%
18%
hlasovalo: 9794 lidí

Fotografie totiž podle Doležala ukazuje nemocného muže. Kdyby nešlo o prezidenta republiky, nikomu by do toho nic nebylo. Jenže je to prezident republiky, který v některých oblastech disponuje nemalou mocí. Občané by měli mít jistotu, že bude s těmito pravomocemi nakládat psychicky zdravý člověk, který bude mít na výkon funkce i dost fyzických sil.

„Z fotografie ovšem hledí vyděšeným pohledem sešlý stařec, kterému doslova kouká smrt z očí. Je to na Ovčáčkově profilu zdobeném fotkou Zemana z doby, kdy byl ještě fit, až bolestně viditelné. Ten muž na včerejší fotografii už je zjevně na konci svých sil a je úplně evidentní, že kromě sezení v křesle už nezvládne vůbec nic. Je to vyžilý, vyčerpaný stařec. Přesto kandiduje i na druhé možné funkční období a svou nemohoucnost zjevně nevidí,“ napsal publicista.

Celý článek naleznete zde.

„A navíc je více než pravděpodobné, že za pět dnů ty prezidentské volby vyhraje právě on – bez ohledu na to, jak strašně sešle na nové fotce vypadá. Takže se v souvislosti s prezidentskou volbou 12. a 13. ledna 2018 vynořuje mrazivá otázka: Když vyhraje Zeman, za jak dlouho potom budou další prezidentské volby?“ položil si otázku.

V anketě serveru dokonce specifikoval, že další prezidentská volba nás čeká už na jaře. „První kolo vyhraje Miloš Zeman, no a někdy na jaře budeme muset zvolit někoho za něj, až umře,“ upřesnil publicista.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Proč nikdo z EU neinicuje jednání o míru?

Určitě je to s Putinem těžké, ale když se o to nikdo nebude pokoušet, jak jinak válku ukončit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vyděšený Fiala: Proč hned po volbách nastoupil na Babiše? Podle Bobošíkové už je jasno

18:30 Vyděšený Fiala: Proč hned po volbách nastoupil na Babiše? Podle Bobošíkové už je jasno

Reakce na výsledek volby prezidenta jasně ukázala, kdo je kdo. Petr Pavel zvítězil, Andrej Babiš pro…