Zimola: Je možné, že už v sobotu jednání s ANO odpískáme

04.04.2018 14:20

Prezident Miloš Zeman přijal na Pražském hradě předsedu ČSSD Jana Hamáčka a statutárního místopředsedu této strany Jiřího Zimolu. Pánové ho informovali o pokračujícím vyjednávání o vládě mezi nimi a trestně stíhaným premiérem v demisi Andrejem Babišem (ANO). Když se sociální demokraté s prezidentem rozloučili, předstoupili před novináře a poslali hnutí ANO a Babišovi ostrý vzkaz.

Zimola: Je možné, že už v sobotu jednání s ANO odpískáme
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Jiří Zimola.

Zatímco debata o programových shodách a rozporech mezi ANO a ČSSD poměrně pokročila, v personální rovině spory přetrvávají. Sociální demokraté trvají na tom, aby se trestně stíhaný politik Andrej Babiš buď vzdal postu premiéra, nebo sociálním demokratům přenechal ministerstvo vnitra či resort financí. Prezident Zeman má podle Hamáčka na tento požadavek názor, ale předseda ČSSD ho nechtěl médiím tlumočit.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

„My jsme dnes informovali pana prezidenta i o tom, že v sobotu nás čeká sjezd, na kterém jsme povinni oznámit delegátům sjezdu výsledky našeho vyjednávání, a že je docela možné, pokud se nezmění ten status ze strany ANO a pana Babiše, že budeme sjezdu předkládat i variantu ukončení jednání,“ doplnil svého stranického šéfa Jiří Zimola. Pan prezident to prý vzal na vědomí.

ANO by zkrátka mělo mít na paměti, že to, co hnutí ANO nabízí sociální demokracii dnes, nemusí stačit. „My čekáme na to, s čím přijdou,“ podotkl směrem k hnutí ANO Hamáček s tím, že další odklady jednání mezi ANO a ČSSD považuje strana za nežádoucí.

Sociální demokraté prý také trvají na tom, aby strana získala pět křesel ve vládě, a bude na Andreji Babišovi a hnutí ANO, jak se k tomuto požadavku postaví. Podle toho, jak budou jednání probíhat dál, dojde postupem času i na další schůzku prezidenta s vedením ČSSD.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Copak je to za radary? Havlíček, nástup! Metnar musel vysvětlovat, ale už je tu vtipné FOTO

14:20 Copak je to za radary? Havlíček, nástup! Metnar musel vysvětlovat, ale už je tu vtipné FOTO

Po odvolaném ministru dopravy Vladimíru Kremlíkovi (ANO) čelí velkému tlaku další ministr za hnutí A…