Zpopelňují na tři směny ve třech pecích, nestačí to. Zasáhl Hamáček

06.01.2021 14:05 | Zprávy
autor: AZy

Krematoria se prý začínají pomalu plnit, řekl to ministr vnitra Jan Hamáček. Konkrétně se zatím jedná o jedno krematorium v Ostravě. To jede na plné obrátky a stejně nestíhá. Dle ministra je řešením pouze proočkování. Špatné zprávy přichází i od profesora Flegra. Jsme na tom prý hůře než v listopadu! Čeká nás prý kolaps zdravotnictví. A nové viry z Británie a JAR.

Zpopelňují na tři směny ve třech pecích, nestačí to. Zasáhl Hamáček
Foto: Repro Facebook
Popisek: Ministr vnitra Jan Hamáček

„Situace v Ostravě je komplikovaná již delší dobu. V nejbližších dnech bude proveden převoz 50 těl do krematoria v Hustopečích, které se samo nabídlo. Takto budeme postupovat i v dalších případech. Cílem je zkrátit dobu uložení těl v mrazicích zařízeních na minimum,“ prohlásil ministr Hamáček na tiskovce. Krizovým štábem bude proto zřízena speciální skupina pod vedením hasičů. „Aktuálně se zpracovává statistika vytíženosti jednotlivých krematorií v Česku a bude připraven přehled, aby se vidělo, kde mohou být kapacity vyčerpány,“ upřesnil ministr.

O koordinaci při spalování těl zemřelých požádal krizový štáb Moravskoslezského kraje. Ostravské zařízení nestíhá zpopelňovat, a to navzdory nepřetržitému provozu. „Zpopelňují tam na tři směny ve třech pecích, stejně to už nestačí a těla tam čekají na zpopelnění. Nějaký čas jsme to z pietních důvodů nechtěli zveřejňovat, ale už nelze jinak. Jinak si někteří lidé neuvědomí, jak závažná to je situace,“ popisoval primátor Ostravy Macura. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michael Canov byl položen dotaz

Soudy

Jak je možné, že když se na soud obrátí prezident je rozhodnuto za 2dny! a v případě obyčejných smrtelníků jako my by soudy za dva dny nerozhodly absolutně o ničem, zřejmě by ani soudci neotevřeli spis a naopak se vlečou i roky? To mi nepřijde vůbec spravedlivé. Jak se říká, když nejde o život o nic...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

19:15 Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

ParlamentníListy.cz získaly stanovisko advokáta a odborníka na Ústavní právo Jaroslava Kuby, které v…