Zvrácené: Němcová v šoku z KSČM. Ta podpořila básníka-odpůrce komunistů

09.06.2021 12:06

Bývalá předsedkyně Poslanecké sněmovny a dnes senátorka Miroslava Němcová (ODS) se podívala na počínání komunistů a nestačila věřit svým očím. Jenže ne kvůli tomu, jak se zachovali při hlasování o nedůvěře vládě, to Němcová očekávala. Ohromilo ji, že komunisté podpořili osobnost, které o komunistech opakovaně mluvila jako o zločincích, kteří se neváhali spřáhnout ani s Adolfem Hitlerem.

Zvrácené: Němcová v šoku z KSČM. Ta podpořila básníka-odpůrce komunistů
Foto: FB poslankyně Němcové
Popisek: Miroslava Němcová podporuje běloruské demonstranty proti Alexandru Lukašenkovi

Anketa

Je zavedení covid pasů, bez nichž nepůjde cestovat či chodit na koncerty, příznakem totality?

74%
23%
hlasovalo: 15367 lidí

Senátorka Miroslava Němcová nepřestává vycházet z údivu nad tím, co předvádějí komunisté. Obočí však nepozvedla nad tím, že fakticky podrželi vládu Andreje Babiše. Toho u moci drželi několik let a dalo se předpokládat, že ho budou fakticky podporovat i dál. Ostatně před rokem 1989 byl dlouhá léta členem komunistické strany a podle historiků i agentem komunistické státní bezpečnosti.

Šokující bylo pro Němcovou něco úplně jiného. Ohromilo ji, že šest komunistických poslanců z celkem sedmi přítomných na počátku června podpořilo v hlasování na předání státních vyznamenání básníka Jana Zábranu žijícího v letech 1931 až 1984. Tento básník za svého života komunisty opakovaně kritizoval. A to velmi ostře.

Němcová několik jeho výroků citovala.

„Všechno, co kdy KSČ od uchvácení moci a potlačení svobody slova lidem říkala, byly lži, lži a falešná hesla, zatajování skutečnosti a zakrývání pravdy, demagogie ... Stalin věřil Hitlerovi - víc než Rooseveltovi, Benešovi, Sorgovi, von Schulenbergovi - komunistická strana žádala od svých členů, aby bezpodmínečně věřili Stalinovi, takže vlastně dnes po letech je jasné, že komunistická strana vyžadovala od svých členů, aby věřili Hitlerovi, ne sice explicitně, ale in effecto,“ napsal Zábrana v roce 1973 v knize Celý život.

„Rusko se ve dvacátém století stalo pokusnou laboratoří ďábla. ... Odsoudit vězně na pětadvacet let - to znamená konec. I když fyzicky přežije, vyjde z basy někdo jiný, troska. A co takhle odsoudit národ na pětadvacet let do kriminálu zvaného socialismus? Co zbude? A pětadvacet let už to trvá,“ vysvětloval svůj pohled na komunisty.

Kniha Celý život je prý pro Němcovou důležitá. Jasně ukazuje, jak zvráceně komunisté uvažují.

„Hlasy od komunistů jsou zvráceným narozeninovým dárkem. Že to udělali z blbosti je stejně hanebné, jako kdyby to narafičili schválně. Pokání v tom nehledejme. Mrtvý se nemůže bránit, je to na nás,“ uzavřela Němcová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nejsou zváni! Okamura vyhnal štáb ČT, lidé se přidali a pískali. Velké dusno

8:18 Nejsou zváni! Okamura vyhnal štáb ČT, lidé se přidali a pískali. Velké dusno

Konfliktem s pracovníky České televize skončil další předvolební jarmark SPD. Novináři si zblízka na…