Zvracení z Macrona: Bouře po zmlácení důchodkyně. Toto padlo v Česku

26. 3. 2019 10:40

Protesty Žlutých vest proti Emmanuelu Macronovi a jeho politice neutuchají a stávají se pomalu tradicí. Ty poslední, již devatenácté, opět přinesly zraněné demonstranty. Zaujal zejména případ 73leté seniorky, která byla při protestech zraněna policií, zachycený na fotografiích a videu. Emmanuel Macron se o jejím chování vyjádřil přinejmenším nešťastně a teď sklízí kritiku za své výroky.

Zvracení z Macrona: Bouře po zmlácení důchodkyně. Toto padlo v Česku
Foto: Repro Facebook
Popisek: Zraněná demonstrantka, která podle Macrona má "zmoudřet"
reklama

Po osmnáctém protestu Žlutých vest, který zanechal na třídě Champs-Élysées opravdu notnou spoušť, neboť demonstranti rabovali a zapalovali obchody, se Emmanuel Macron rozhodl předejít dalšímu opakování takových událostí a nejenom, že vyrazil šéfa policie a na některých místech zakázal protestovat, ale povolal i armádu. Zvláště za tento krok sklidil velkou kritiku, protože armáda nasazená proti civilistům evokuje opravdu nepěkné vzpomínky na devatenácté a dvacáté století. Nicméně, armáda byla podle Macrona nasazena hlavně na místa, která normálně střeží policie (v rámci prevence teroristických útoků), aby bylo více příslušníků volných k udržování pořádku při demonstracích. Nový šéf policie má podle serveru thelocal.fr nakázánu politiku nulové tolerance.

Fotogalerie: - Tryzna žlutých vest

V Paříži se opět konala akce žlutých vest. Tentokr...
V Paříži se opět konala akce žlutých vest. Tentokr...
V Paříži se opět konala akce žlutých vest. Tentokr...
V Paříži se opět konala akce žlutých vest. Tentokr...
V Paříži se opět konala akce žlutých vest. Tentokr...
V Paříži se opět konala akce žlutých vest. Tentokr...

Anketa

Zeman by nejraději zrušil Senát Parlamentu ČR. Má v tom pravdu?

95%
5%
hlasovalo: 16422 lidí

Celý článek ZDE

Nicméně, ani tentokrát se protesty neobešly bez incidentů. Jak informuje iDNES, třiasedmdesátiletá Geneviève Legayová utrpěla vážné zranění hlavy při zákroku pořádkových sil proti demonstrantům v jihofrancouzském městě Nice. Žena protestovala na Garibaldiho náměstí, na kterém úřady předtím demonstrace zakázaly. Je dobré dodat, že v Nice byly protesty zakázány na mnoha místech, protože na neděli byla v tomto městě naplánována návštěva čínského prezidenta Si Ťin-pchinga.

Prezident Francie podle iDNES vyjádřil politování nad tím, že seniorka utrpěla při zásahu policie zranění. Upozornil však, že je dle jeho názoru nezodpovědné, když se „křehcí“ lidé vydávají na místa, „která jsou definována jako zakázaná“. „Přeji jí brzké uzdravení a snad i určitou formu moudrosti,“ dodal na adresu seniorky. Právě tento výrok vzbudil pohoršení.

„Dostaňte rozum, první lekce od Macrona. A co na to politici v Berlíně, Londýně nebo u nás v Praze? Co? Ticho po pěšině,“ vyčítá politikům poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna.

„Liberté, Égalité, Fraternité – podle Macrona,“ odsuzuje incident bývalý hejtman Michal Hašek. „Mnohočetná fraktura lebky 73leté seniorky po policejním zásahu. A vzkaz Macrona? Paní by se měla brzy uzdravit a... ehm, zmoudřet... Tohle NESMÍ BÝT BUDOUCNOST EVROPY,“ apeluje politik spolu se smajlíky vyjadřujícími nevolnost.

Taktéž právník Tomáš Tyl si neodpustil verbální kopanec: „ČT obšírně hovoří o tom, jak Macron bude dnes mluvit o lidských právech s čínským prezidentem. No, to chválím, třeba by mohl Si Ťin-Pching Macronovi vysvětlit, že mydlit vlastní občanky do krve není úplně košer…“

Akorát šéfredaktor Mladé fronty situaci zlehčoval výrokem: „Vždyť by to mohla být jeho žena!!!“ – narážeje na věkový rozdíl mezi Macronem a jeho manželkou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tři nahé zadky... ODS podepsala spolupráci s lidovci a TOP 09 a zakladatel strany se neudržel

18:18 Tři nahé zadky... ODS podepsala spolupráci s lidovci a TOP 09 a zakladatel strany se neudržel

Publicista, stomatolog a někdejší poslanec Miroslav Macek se opět se svými příznivci podělil o glosy…