Česká měna je zatížena globální nárůstem averze vůči riziku, kterou spustila eskalace obchodního konfliktu USA s vnějším světem. Svou roli na tom hrála i politická minikrize v Itálii nebo chaotický vývoj Brexitu. Dobrým důkazem této provázanosti kurzu koruny s vnějším vývojem je fakt, že postihuje všechny měny v našem regionu - slabý je i forint a zlotý. Současný vývoj nás nutí k revizi kurzu koruny, o kterém Vás brzy budeme informovat.
Dolar minulý týden vůči euru posílil z hodnot mírně nad EUR/USD 1,175 k EUR/USD 1,168 koncem týdne. Po zveřejnění zatím nejdelšího seznamu dalších celních opatření USA vůči Číně, se na trzích šíří obava, že se Říše středu uchýlí k devaluaci renminbi, což pomáhá dolaru k posilování. Vůči euru dolar podpořily i protichůdné signály z ECB, jejíž výkonná rada se nemůže shodnout na načasování prvního zvýšení úrokových sazeb eurozóny: někteří centrální bankéři mluví o červenci 2019, někteří o říjnu 2019.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
ČNB , finance , měna , Červenka , úrokové sazby
autor: PV
Lídři EU se shodly na zvýšení tlaku na Rusko
Dobrý den, mám pár dotazů, k tomu, co pořád slyšíme. Kdo jsou to ti lídři EU? Kdo jim dal mandát něco rozhodovat a vyjednávat? A schvalujete to, co vyjednají pak i vy poslanci? Jestli ne, tak k čemu vás volíme, když pak rozhodují jiní? Neměli by ti, co jsou voleni občany mít ten nejsilnější mandát? ...
Další články z rubriky

21:25 Pavel Foltán: Ústavní soud – třetí komora parlamentu?
Komentář k historii tribunálu, o kterém se opět mluví.