Jan Čermák: Maďarská vláda si opět posvítila na dluhy v cizích měnách - obětí budou banky

13.09.2011 11:02 | Zprávy

Mimořádná doba si žádá mimořádná opatření - to je výrok, který je vinou nekončících problémů s dluhy platný prakticky stále. V posledních čtyřech letech jsme se totiž dočkali opravdu nečekaných státních intervencí, které byly před vypuknutím globální finanční krize nemyslitelné.

Jan Čermák: Maďarská vláda si opět posvítila na dluhy v cizích měnách - obětí budou banky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ilustrační foto.

Na čele žebříčku zemí s nejagresivnější intervenční politikou figuruje Maďarsko a tuto svojí pozici si možná ještě vylepší díky zveřejnění svého posledního plánu jak vyřešit nekončící problém s úvěry domácností (především hypoték) ve švýcarských francích. Ty si Maďaři v masivním měřítku nabrali v letech 2005 až 2007 a nyní je tyto úvěry vinou propad kurzu tíží jak koule na noze.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Názory, ParlamentniListy.cz

Nezávislost

Víte, co je smutné? Že podle mě nejsme vůbec nezávislý a podléháme tomu, co nám diktuje EU a někteří politici také podle mě až přehnaně vzhlíží k USA, někteří zas naopak k Ruska, ale těch už je naštěstí jen pár. Co vy na to?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Dufek: Stavební rallye pokračuje, narozdíl od té bytové

15:57 Petr Dufek: Stavební rallye pokračuje, narozdíl od té bytové

I v září rostlo stavebnictví dvouciferným tempem. Hodnocení je podobné jako v předchozích měsíců.