Přitom od časů F. Roosevelta a W. Churchilla se o americko-britských vztazích hovoří jako o zvláštních vztazích, což má podtrhnout jejich mimořádnost.
Čínský prezident byl přijat nejen politickými špičkami, které mu umožnily přednést projev před společným zasedáním Dolní i Horní komory britského parlamentu, ale čínský prezident se také na okázalé státní recepci sešel s britskou královnou, pobýval tři noci ze svého čtyřdenního pobytu v jejím paláci a sešel se i s oběma potenciálními následníky britského trůnu. S princem Charlesem, který byl vždy znám svými přátelskými vztahy k tibetskému duchovnímu vůdci Dalajlámovi, i s princem Williamem. Návštěvu prezidenta Číny provázely dělové salvy a také okázalé přehlídky královské gardy.
Premiér Cameron hovořil o problematice lidských práv za zavřenými dveřmi, a jak se realisticky vyjádřil: pokud chceme v této otázce dosáhnout v Číně pokroku, je třeba dosáhnout především velkého pokroku v oblasti hospodářské spolupráce. Věty tohoto konzervativního britského a významného evropského politika by si měli vždy před spaním opakovat, počínaje K. Schwarzenbergem, všichni čeští přátelé pravdy a lásky.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV