Jiří Vyvadil: Sejdou se demonstranti v Moskvě 10. a 11. srpna?

05.08.2019 20:10

Oproti době, kdy se uskutečnila výměna Vladimíra Putina s Dmitrijem Medveděvem z funkcí prezidenta na premiéra a naopak, která k radosti Hillary Clintonové byla doprovázena skutečně statisícovými vášnivými demonstracemi, a vlastně se stejným průběhem i následující opětovná první volba Vladimíra Putina za prezidenta, dnes nesystémová ruská opozice v podstatě skomírá, a když se jich v Moskvě minulou a předminulou sobotu sešlo, tuším, něco málo přes deset tisíc, směšný pocit z nedostatku síly pomáhalo zamaskovat, že vědomě útočili na policii, která víceméně rutině a samozřejmě i s použitím silových protiopatření odpor likvidovala.

Jiří Vyvadil: Sejdou se demonstranti v Moskvě 10. a 11. srpna?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Vyvadil
reklama

Když si uvědomíme, že Moskva má 12,5 milionu obyvatel a sešlo se maximálně o něco více přes 10 tisíc účastníků, a to velkoryse uvádím jimi uváděná čísla, ukazuje se, že v hlavním městě Ruska v podstatě nikoho nezajímají. Kdyby se tématu násilného zákroku moskevské policie nechytila zahraniční média (a samozřejmě i naše), byla by to absolutně bezvýznamná epizoda, kterých se ve světě dějí v témže okamžiku desetitisíce. Jako když bývalý europoslanec a lídr za lidovce Pavel Svoboda, jehož vlastní voliči vykroužkovali, tuším minulý týden na Hradčanském náměstí cosi provolával proti Miloši Zemanovi.

Moskevští radní ještě před touto etudou navrhli milovníkům demonstrací dva termíny, a to 10. a 11. srpna, s určením času a místa a s limitním počtem do 100 tisíc pro konání demonstrací s upozorněním, že demonstrace 3. 8. 2019 není povolena s důsledky z toho vyplývajícími...

No, chci vidět, zda se „navalníci“ sejdou. Když je to povolené, zřejmě to pro ně ztratí smysl. Zejména když hrozí, jak málo znamenají.

Tím by jen dovršili směšnost svého počínání.

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tomáš Krystlík: Ve vládě jsou zřejmě samí hlupáci

20:35 Tomáš Krystlík: Ve vládě jsou zřejmě samí hlupáci

Čekal jsem, že se někdo ozve s kritikou počinů české vlády za posledních 24 hodin. Nikdo si toho nep…