Skončily tedy výsledkem, který se dal očekávat už na jejich počátku, i když odpor republikánského establishmentu vůči Trumpovi i srdnatý soupeř Clintonové Bernie Sanders připravili americké veřejnosti během primárek leckteré dramatické peripetie.
Výsledek primárek ještě musí být formálně potvrzen, ale už nyní jsme vstoupili do doby poprimárkové, do doby faktického souboje jistých nominantů obou stran. Jak už to v Americe bývá, hlavní roli v tomto boji hrávají témata domácí: školství, zdravotnictví, daně, sociální politika, pracovní příležitosti. Svět těmto insiderským sporům moc nerozumí a vždy žije spíše tím, jak se protivníci v americkém prezidentském volebním souboji liší ve věcech zahraniční a vojenské politiky.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
jmenování premiéra
Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...
Další články z rubriky

12:17 Jan Campbell: BRICS, výsledky a výzvy
Předpokládám, že většina čtenářů ví, že BRICS je akronym pro označení uskupení původně čtyř zemí, Br…