Miloš Horký: Ekologická hnutí se snaží, aby ekologickou zátěž nesl zadlužený stát, a nikoliv bohaté ropné giganty

11.08.2019 11:51

Hlavními emitenty CO2 jsou ropné společnosti. Je to tak jednoduché – zaveďme „ropnou“ daň, nikoliv nepodobnou „digitální“ dani. Je to něco, co na evropské úrovni, a to ve Francii, již funguje, nemusíme tedy chodit daleko...

Miloš Horký: Ekologická hnutí se snaží, aby ekologickou zátěž nesl zadlužený stát, a nikoliv bohaté ropné giganty
Foto: Archiv
Popisek: Ropný vrt

Není náhodou, že zprávy ekologů jsou alarmující, varovné a katastrofu předvídající - vždyť emoce vládnou světu. Na emocích je úspěch založen, nikoliv jakási „vědeckost“, již lze navíc snadno „vědecky“ rozporovat. Pro normálního člověka prostě prší, nebo je slunečno, atd. Ale dnes všechny meteorologické stanice „varují“ - ať už prší či je slunečno... Toho si jsou ekologové velmi dobře vědomi a mají se opět k dílu. Poté co nás ekologové chtěli „uvařit“ a „upéct“, nyní nás chtějí vyhladovět! Jejich nejnovější příspěvek, který hodlají publikovat na právě probíhající konferenci v Ženevě, se ponese v duchu „Pryč od přežvýkavců! Omezíme pastviny, abychom měli víc plochy pro pěstování potravin a zalesňování!“

Ekologickým zdůvodněním má být: Ke škodlivým emisím přispívají i přežvýkavci včetně krav. Při trávení vylučují metan, který klima ovlivňuje ještě více než oxid uhličitý (CO2)!

Jsou to ta samá ekologická hnutí, která obrátila svět vzhůru nohama kvůli oteplování, a nyní nám zvěstují, že existuje ještě něco mnohem horšího, než CO2 v naší atmosféře – a to je metan, produkovaný přežvýkavci... Celý svět je dnes tlačen ekology do kouta kvůli emisím CO2. EU zveřejňuje potěšitelné statistisky a grafy, jak se daří snižovat emise, máme na to komisaře EU pro „klimatickou akci“ (až dosud jím byl Španěl Canete) – a nyní na konferenci v Ženevě ekologové přicházejí s metanem - chudáci kravičky...

Na druhé straně existují zcela oficiální seznamy největších globálních znečišťovatelů ovzduší, největších emitorů CO2. Okolo padesátého místa se například pohybuje i náš ČEZ. Tabulku ovšem vedou China coal, Aramco, Gazprom, Iranian Oil, ExxonMobil, na pátém místě mezi americkými giganty je Berkshire Hathaway Inc, jehož ekologickým hříchem je například produkce tužkových baterií.

Takže – jak vidno - ekologická problematika má snadné řešení. Poučme se tam, kde to už funguje. A tím místem, kde to funguje – je Evropská unie.

V březnu tohoto roku v Davosu vyhlásil György Soros tažení proti velké digitální čtyřce – Google, Facebook, Amazon a Apple. A už v červenci zavedla Francie digitální daň, jež je zaměřena výhradně na tyto digitální giganty. Stačilo prakticky pár týdnů!

Pravda, mezitím se kvůli digitální dani sešli v Bruselu premiéři zemí EU – ale nedohodli se vůbec na ničem. Všichni, kdo osočují Visegrád, že rozbíjí jednotu Evropské unie, tak v tomto „digitálním“ lapsusu Visegrád skutečně nemá žádnou vinu. Všichni premiéři zemí V4 byli připraveni „odkývat“ vše, co by se snad objevilo na stole. Ale neobjevilo se nic.

Ale Francie už digitální daň zavedla a rovněž naše vláda chystá něco na ten způsob... Neříkejte tedy, že Evropa není akceschopná.

Co by tedy bránilo, aby se podobně jako digitální daň zavedla „ropná“ daň? Vždyť by to bylo – jako lusknout prstem! Pár týdnů! Ano, musíme pečlivě opatrovat naše životní prostředí. Musíme myslet ekologicky, o tom není pochyb. Ale celé ekologické hnutí – už od ministra Bursíka – je vedeno snahou, aby náklady na ekologickou zátěž hradil stát, a nikoliv ropné společnosti, jež přitom patří k těm nejbohatším. To je hlavní, avšak skrytý cíl všech politických ekologických hnutí. Hlavními emitenty CO2 jsou však ropné společnosti, nikoliv stát. Je to tak jednoduché – zaveďme „ropnou“ daň, nikoliv nepodobnou „digitální“ dani.

Ekonomie je možná složitou vědou, ale politické záležitosti jsou nakonec vždy velmi jednoduché. Buď politika lidem slouží a ulehčuje jim život, nebo jim škodí a život jim jen ztěžuje. Až dosud to lidé chápali velmi citlivě. Skutečně – je to velice prosté, jen z toho nedělat vědu...

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

Jak můžete někoho obvinit bez důkazů?

Vaše vláda nálepkuje dost často, vy hlavně a chcete bojovat proti dezinformacím, ale jdete podle vás příkladem? Je podle vás v pořádku, že někoho obviníte a pak nejste schopný u soudu říci, na základě čeho a svá obvinění doložit? A omluvíte se SPD nebo se odvoláte? https://www.parlamentnilisty.cz/p...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Filip Šebesta: O svobodě vdechovat kouř, úpadku evropského autoprůmyslu a nekonečné záruční lhůtě

15:57 Filip Šebesta: O svobodě vdechovat kouř, úpadku evropského autoprůmyslu a nekonečné záruční lhůtě

Denní glosa Filipa Šebesty